Učenici svojim aktivizmom doprinijeli da TŠC Karakaj dobije informatički kabinet

0
Učenici svojim aktivizmom doprinijeli da TŠC Karakaj dobije informatički kabinet
Jakovljević, Šaran i Manojlović

JU Tehnički školski centar Zvornik je bogatiji za još jedan savremeno opremljen informatički kabinet.

Učenici svojim aktivizmom doprinijeli da TŠC Karakaj dobije informatički kabinet

Najveće zasluge za novi kabinet idu našim učenicima, koji su uz pomoć fondacije Mozaik i Omladinske banke Zvornik realizovali projekat pod nazivom SWAP (Sekcija Web i android programiranja). Ukupna vrijednost projekta je 5.200 konvertibilnih maraka, od čega je 2.200KM doprinos Fondacije, a 3.000KM investira JU TŠC Zvornik.

Pokretači ideje bili su vodeći predstavnici savjeta učenika: predsjednik Ivan Manojlović, zamjenica predsjednika Ana Šaran i Milovan Jakovljević. Već na samom startu inicijativa je naišla na značajnu podršku uprave škole.

Uprava škole je podržala ovaj projekat kroz preuređivanje kabineta, postavljanje nove elektro-instalacije, nabavku projektora i prateće opreme. Takođe, škola je obezbjedila kvalitetan pristup internetu, povezujući novi kabinet sa već postojećom računarskom mrežom. U planu je i dodatna obuka za profesore koji će voditi sekciju, a sve neophodne troškove snosiće škola.” – istakao je direktor škole Goran Grujić.

Učenici svojim aktivizmom doprinijeli da TŠC Karakaj dobije informatički kabinet
Jakovljević, Šaran i Manojlović
O samom projektu i njegovoj implementaciji govorio nam je predsjednik Savjeta učenika Ivan Manojlović.

“Realizacija projekta zakazana je za mjesec oktobar. Na sekciji će svi zainteresovani učenici naše škole učiti programiranje veb sajtova i android aplikacija.

Planirano je da sekcija traje dvije godine, nakon čega se očekuje da učenici budu u mogućnosti da samostalno izrađuju sajtove i aplikacije za druga lica.

Prihodi od prodaje će se uplaćivati u fond učenika sekcije, koji će moći da ga koriste za nabavku đačkih karti za prevoz.

Na taj način ćemo realizovati projekat Savjeta učenika “Srednjoškolski indeks”, čiji je cilj bio da omogući učenicima da se već tokom školovanja oprobaju na tržištu IT tehnologija.” Izjavio je Manojlović za zvaničnu web stranicu škole.