Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)

0
Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)
Ucionica u Kozluku

Razvojni tim osnovne škole Petar Kočić Kozluk inicirao je projekat postavljanja trakastih zavjesa u svim učionicama kozlučke škole što je doprinijelo poboljšavanju uslova za izvođenje nastave u cijeloj osnovnoj školi.

Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)
Ucionica u Kozluku

Projekat je zahvaljujući podršci humanitarnoj organizaciji World Vision BiH i gradskoj upravi Zvornika uspješno i realizovan. Danas učenici u cijeloj školi zahvaljujući ovom projektu mogu nesmetano pratiti nastavne aktivnosti.

Riješen je problem jake svjetlosti u ljetnim danima koja ja stvarala problem vidljivosti napisanog na tabli, kao i prilikom videoprezentacija nastavnog gradiva.

Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)
Zahvaljujući ovom projektu visoke temperature koje su u ljetnim danima nesnošljive biće znatno umanjene.

Direktorica osnovne škole Petar Kočić Kozluk, Slavica Milić prezadovoljna je poslednjim urađenim projektom u školi u Kozluku, ali i dugogodišnjom suradnjom sa H.O. World Vision BiH.

Ovo je prvi realizirani veći projekat sa organizacijom World Vision od kako sam ja na poziciji direktora od februara mjeseca. Svi su zadovoljni suradnjom sa World vision, prije svega učenici koji su mnogo toga prošli zahvaljujuči ovoj organizaciji.

Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)
Direktorica OŠ Petar Kočić Kozluk Slavica Milić

Naša škola ima duži niz godina suradnju koja je veoma uspješna, a rezultati su više nego vidljivi. Kroz suradnju sa ovom organizacijom u ranijem periodu smo dobili video nadzor u školi, opremljene kabinete, video projektor, printeri još mnogo toga.

I naravno posljednje je ovaj projekat sa trakastim zavjesama koji je pomogla i gradska uprava, a koji je od izuzetne važnosti za lakše izvođenje nastave. Zadovoljno ističe direktorica Milić.

Profesorica Ivana Rosić sretna je što je upravo bila na čelu razvojnog tima škole, a koji je pisao i aplicirao projekat koji će olakšati nastavu svim učenicima u narednom periodu.

Ovo mnogo znači za našu školu, poboljšani su uslovi rada u učionici, ali i svima nama olakšani su uslovi rada. Ovaj projekt je koštao više od devet hiljada konvertibilnih maraka koji su u potpunosti finansirali World Vision i gradska uprava Zvornik.

Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)
Profesorica Ivana Rosić
Sve ovo bilo je potreba učenika, a do tih podataka smo došli anketiranjem svih naših polaznika. Sretna sam što sam svojim radom i trudom doprinijela da naša škola bude bolje  i ugodnije mjesto za boravak svima nama. Rekla je profesorica Rosić.

Ivan Radić učenik devetog razreda škole u Kozluku kaže da je uređenje učionica sa trakastim zavjesama imalo dvostruki značaj za njega: Bolje vidim sve što piše na tabli i olakšava mi praćenje nastave, a pored toga puno ljepše mi izgleda škola jer je sada unutrašnjost svih naših učionica slična i puno ljepša.

Realizovan projekat poboljšanja uslova za nastavu u cijeloj osnovnoj školi u Kozluku (FOTO)

Ovo je jedan u nizu projekata koje HO World vision BIH realizuje na prostoru Zvornika, a od čega višestruku korist imaju mladi Zvornik.

(Zvornicki.ba)