Viktor Kokotović “preuzeo” mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)
Prvo obraćanje novog gradonačelnika Viktora Kokotovića

Gradonačelnik Zvornika Zoran Stevanović danas se, u okviru Dječije nedelje, družio sa mališanima iz Dječijeg vrtića „Naša radost“.

Prvi čovjek grada simbolično je predao Ključ grada i dužnost mališanima iz starije vrtićke grupe, tako da je svako od njih 22 postalo „gradonačelnik“, „zamjenik gradonačelnika“, „šef Kabineta“, postali su „načelnici odjeljenja“, „predsjednik Skupštine“, „sekretar Skupštine“, šefovi službi…

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)
Prvo obraćanje novog gradonačelnika Viktora Kokotovića

Gradonačelnik je poručio da je današnje druženje jedan divan događaj.

– Mi smo danas mališanima simbolično u njihovoj nedelji predali Ključ grada i dužnosti i očekujemo da oni rade dobro za dalji napredak naše sredine – rekao je Stevanović koji je dodao da mnogo toga stariji mogu da nauče od mališana.

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)
Gradonačelnik prilikom predaje ključeva vlasti

Stevanović je istakao i da je poboljšanje uslova u Dječijem vrtiću „Naša radost“ dio kontinuirane brige Gradske uprave o najmlađim Zvorničanima.

– Ovih dana će biti zaključen ugovor o kupoprodaji prostora za proširenje kapaciteta vrtića za šta imamo obezbijeđena sredstva, a ovom prilikom još jednom se zahvaljujemo premijeru Željki Cvijanović na razumijevanju i uručenju sredstava za opremanje tog novog prostora vrtića. Očekujemo da krajem ove ili početkom sljedeće godine on počne sa radom čime će biti ukinuta lista čekanja. Ovo je nastavak naše kontinuirane brige o djeci, naše desetogodišnje populacioneu politike koja između ostalog podrazumijeva pomoć bračnim parovima sa problemom steriliteta da se ostvare kao roditelji, sređivanje porodilišta, povećanje kapaciteta vrtića, izgradnju i sređivanje naših škola – istakao je Stevanović.

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)
Nova gradska uprava preuzela funkcije i poluge vlasti

Mališani su, nakon dobijanja dužnosti poručili da su narednih sedam dana članovi gradske vlasti i da usvajaju dječiji zakon da niko ne smije reći da su djeca rđava.

– Molimo da se poštuje svaka njihova volja, jer su sva djeca dobra, a neka i malo bolja – rekla je Ana Milošević. Viktor Kokotović je „kao gradonačelnik javno obećao da djeci ništa ne smije da fali“.

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)

Mališani su položili dječiju zakletvu i obećali da će brinuti o svom gradu.

Direktor vrtića Vukomir Stanković zahvalio se gradonačelniku na današnjem druženju i na svemu što čini za djecu i ovu predškolsku ustanovu.

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)

– I djeca su se danas na svoj način zahvalila gradonačelniku i Gradskoj upravi na njihovoj podršci i svemu što su uradili za naš vrtić. Nije samo u pitanju izgradnja novog prostora nego kontinuirana podrška i kad je riječ o pripremnim odjeljenjima, opremanju i svemu drugom – rekao je Stanković.

Viktor Kokotović "preuzeo" mjesto gradonačelnika Zvornika od Zorana Stevanovića (FOTO+VIDEO)

Još fotografija sa druženja mališana i gradonačelnika Zvornika možete pogledati OVDJE

(Zvornicki.ba)