Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima… (FOTO)

0
Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)
Požar Sahnići kod Križevića

Na području koje operativno pokriva Policijska uprava Zvornik, u protekla 24 časa evidentirano je jedno krivično djelo i dva narušavanja javnog reda i mira. Evidentirana su dva požara. I pored svih apela iz vatrogasnih društava i policije, broj požara iz dana u dan raste. Prethodnog dana dva požara su evidentirana, dok je broj onih koji nisu evidentirani od strane policije daleko veći. U jučerašnjem požaru u Šekovićima nastradao je porodični dom, a u požaru na području Kamenice stradale su sadnice bora dok je u požaru u mjestu Sahnići kod Križevića požar pravovremeno lokalizovan pa nije došlo do veće štete. O požaru u Šekovićima iz Policijske uprave su saopštili:

Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)
Požar na koti “Velja Glava”

Policijskoj stanici Šekovići, 19.03.2020. godine, prijavljeno je da je na porodičnoj kući u mjestu Tišča, opština Šekovići, izbio požar. Po prijavi su postupili policijski službenici PS Šekovići kao i pripadnici Teritorijalne vatrogasne jedinice Vlasenica koji su lokalizovali požar, prilikom čega nije bilo povrijeđenih lica. Uviđaj će biti izvršen od strane policijskih službenika Policijske uprave Zvornik. O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Istočno Sarajevo.

Visina materijalne štete i tačan uzrok požara biće naknadno utvrđeni, saopšteno je iz Policijske uprave Zvornik.

Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)
Požar Sahnići kod Križevića

Zvornički vatrogasci su saopštili da su u toku jučerašnjeg dana gasili pet požara, a najveća šteta nastala je na koti Velja Glava što je tromeđa Zvornika, opština Osmaci i Šekovići. Prema navedenom tu je izgorijelo 3500 sadnica bora koji je nedavno zasađen. Iz PVJ ZVornik su naveli:

Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)
Intervencija u Sahanićima

Po dojavi da u 17:00h MZ Križevići gori nisko rastinje i šuma naša ekipa izašla na teren. Požar je lokalizovan, a potom u potpunosti ugašen u 18:15h. U akciji učestvovalo dva vatrogasca i jedno vozilo.

Dana 19.marta u 17:25h po dojavi građana da gori šumski požar u blizini Kamenice na koti “Velja glava” naša ekipa izašla na teren na kom je zatečeno veliko požarište. Nakon 2h požar je lokalizovan potom, ugašen i sprečen da se proširi na teritoriju Šekovića i Osmaka. U požaru je izgorelo preko 3500 borovih sadnica. 🌳

Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)

U akciji učestvovalo je tri vatrogasca i jedno vozilo.👩‍🚒🚒

‼️UPRKOS SVIM APELIMA NAŠI POJEDINI SUGRAĐANI I DALJE SE PONAŠAJU NEODGOVORNO PREMA PRIVATNOJ I DRŽAVNOJ IMOVINI.
U TOKU DANAŠNJEG DANA NAŠE EKIPE SU UČESTVOVALE U GAŠENJU 5 POŽARA.

Većinu požara u toku ove sezone izazivaju neodogovrni pojedinci prilikom paljenja niskog rastinja, podsjećamo da su novčane kazne za izazivanje požara izrazito visoke za standard života u BiH.

Serija požara na području Zvornika i okoline, vatra gašena u Križevićima, Kamenici, Šekovićima... (FOTO)
Rezultati koje pozari ostavljaju iza sebe

(Zvornicki.ba)