Crni Vrh zahvaćen plamenom sa svih strana, vatra stigla i do kuća (FOTO)

0
Požari gašeni do 5 sati jutros, nadljudski napori vatrogasaca i mještana spasili kuće, ogromne površine opustošene (FOTO+VIDEO)

Profesionalna vatrogasna jedinica je nakon teškog dana objavila i podatke o intervencijama ovog ponedjeljka 13.aprila, 2020.godine. Prije sat vremena objavili smo o razmjerama požara između naselja Potočani i Hajvazi, a iz PVJ Zvornik naveli su i da je požar stigao do naselja Sefeorvići u Križevićima. Požar je izbio i u reonu Planinaca koji se nalaze u podnožju Crnog Vrha kada idete od Zvornika prema Kalesiji. Vatrogasci su još uvijek na terenu, a ugrožene su i kuće u starom Orahovcu. Pored svih apela upućenih od nadležnih tijela, danas je bilo pet požarišta, a u naselju Liplje požar je zahvatio i jednu kuću.

Crni Vrh zahvaćen plamenom sa svih strana, vatra stigla i do kuća (FOTO)

Iz PVJ su saopštili:

U OKVIRU DANAŠNjEG DANA NAŠE EKIPE SU INTERVENISALE NA 5 POŽARIŠTA

TRENUTNO naša ekipa gasi šumski požar na Planincu koji se proteže čak do Orahovca.  Naši vatrogasci imaju velike poteškoće na terenu obzirom da u šumskom požaru odjekuju detonacije eksplozivnih naprava.

Crni Vrh zahvaćen plamenom sa svih strana, vatra stigla i do kuća (FOTO)

Trenutno naša ekipa pokušava da spriječi požar koji pokušava da ugrozi jednu porodičnu kuću. U akciji učestvuju četiri vatrogasca i dva vozila.

U toku današnjeg dana naše ekipe su intervenisale dva puta u Seferovićima, dva puta na Planincima i jednom u Liplju.

Crni Vrh zahvaćen plamenom sa svih strana, vatra stigla i do kuća (FOTO)

Na svim lokacijama u pitanju je šumski požar i šikara dok je u Liplju pored šikare i šume u požaru bio zahvaćen i dio kuće, saopšteno je iz PVJ Zvornik, čije fotografije koristimo u ovom tekstu.

Crni Vrh zahvaćen plamenom sa svih strana, vatra stigla i do kuća (FOTO)
Kuća u Liplju zahvaćena požarom

(Zvornicki.ba)