Društvenim mrežama se širi snimak vršnjačkog nasilja u školi

0

Društvenim mrežama u Bosni i Hercegovini širi se snimak vršnjačkog nasilja. Prema dostupnim informacijama – slučaj se desio u II srednjoj školi Cazin.

Na snimku je prikazan kako učenik maltretira drugog učenika koji je iz autističnog spektra.

O slučaju se oglasio profesor i direktor škole, Haris Ćoralić:

“U toku jučerašnjeg dana putem društvene mreže facebook, pojavio se videozapis u kojem se mogu primijetiti elementi vršnjačkog nasilja a koji se, na osnovu prikazanog, desio u našoj Školi i u kojem su akteri učenici naše škole. Škola je odmah po saznanju i utvrđivanju identiteta istih, reagirala te slučaj prijavila nadležnima, a u okviru svojih nadležnosti, Škola će poduzeti Zakonom propisane mjere”, napisao je Ćoralić.

On je pozvao javnost da se suzdrži iznošenju neprimjerenih komentara, posebno onih koji potiču na dalje nasilje.

U ovaj slučaj nasilja uključena je najmanje još jedna osoba koja je snimala kompletan događaj.