Fudbalerke Drine odigrale sezonu sa svim pobjedama i ekspresno se vratile u Premijer ligu BiH

0
Fudbalerke Drine odigrale sezonu sa svim pobjedama i ekspresno se vratile u Premijer ligu BiH

Fudbalerke Drine iz Zvornika drugi put su u dvije godine osvojile titulu prvaka RS-a i izborile pravo nastupa u Premiejr ligi BiH. Nakon 2019.godine i teškog puta do Premijer lige, a onda zasluženog ispadanja u niži rang takmičenja, ove sezone fudbalerke Drine odigrale su bez greške uz stopostotan učinak. U svim utakmicama u toku prvenstva fudbalerke Drine upisale su pobjede i sa maksimalnim brojem bodova postale prvakinje RS i zasluženo izborile plasman u Premijer ligu BiH.

Zvorničke princeze u kopačkama, ponovo su pokazale da zaslužuju svaku podršku ovog grada koji trenutno nema nijednog Premijerligaša u kolektivnim sportovima.

Uz skromno ulaganje u ovaj skromni sportski kolektiv mogući su vrhunski rezultati. Iako je ŽFK Drina u ovu sezonu ušao dosta oslabljen ostvaren je neočekivan rezultat, a iz ovog kluba su nakon titule prvaka i pvoratka u Premier ligu BiH putem društvenih mreža saopštili:

Žfk Drina ponovo piše istoriju…u inat svim “dušebrižnicima” koji su mislili da će naš klub biti ugašen,jer su nam pokupili,po njihovom mišljenju,ono najbolje,naš klub,još jači,još bolji,još odlučniji pravi istorijski rezultat…od deset odigranih utakmica, radi deset pobjeda…spojili smo mladost i iskustvo…nosioci naše igre su bile djevojčice,od male Jane Petrović ,koja je sa 14 godina odigrala sve utakmice u ovoj polusezoni kao starter,preko fantastične Marije Janjić koja je bila ubjedljivo najbolji strijelac lige sa 16 godina,do odličnih sestara Nevene (16) i Nine Radić, koja sa nepunih 18 godina već spada u iskusne igračice,poput kapitena Martine Vidović,Božane Cvjetinović…tu su i neprelazna Marta Marković,super talentovane kadetkinje Marina Ćeranić,Joca Petrović,Nina Jevrić,a svoj doprinos su dale i sestre Vanja i Sandra Spasojević,Ivona Savić,Anđela Arbinja,Jana Gurdeljević…naš gol je uspješno branila Milica Đokić,a sve to je držala pod kontrolom neverovatna Zorana Stankić,motor naše ekipe…stvorena je fantastična atmosfera u klubu…djevojke su bile podrška jedna drugoj i sve nove koje su se pojavile bile su odlično primljene…sve to je uticalo da nam se ponovo pridruže i dvije iskusne djevojke, Milana Jović i Marija Gajić,koje su odigrale značajnu ulogu pred kraj prvenstva…ponosan sam na ove djevojke i pozvao bih sve djevojke i djevojčice koje žele da se bave ovim predivnim sportom da nam se pridruže…jer, žfk Drina izrasta u klub kojem je ponos pripadati…DRINA JEDNA JEDINA

Fudbalerke Drine odigrale sezonu sa svim pobjedama i ekspresno se vratile u Premijer ligu BiH