Fudbaleri FK “Mladost” Divič danas u novim dresovima uz službeno piće “Oaza” Tešanj (FOTO)

Fudbalski klub "Mladost" Divič uspješno reaktiviran, uskoro škola fudbala za najmlađe

Danas je odigrano teće kolo područne lige “Birač”, a na Diviču kod Zvornika prvenstvenu utakmicu su odigrali domaći tim “FK Mladost” i FK “Branjevo”. U ovoj utakmici više sreće imali su gostujući fudbaleri koj su na kraju slavili rezultatom 1:3, a što je bio rezultat prvog poluvremena.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)

Prije početka utakmice domaći tim je prvi put ove sezone istrčao u novim dresovima i kompletnoj garnituri koja ja kupljena zahvaljujući donatorima i prijateljima kluba koji uglavnom žive izvan granica BiH, ali prepoznaju entuzijazam koji se pojavio na zvorničkom poluotoku Divič kroz klub FK “Mladost”. Mnogobrojni stanovnici Diviča u prethodnom periodu donirali su finansijska sredstva, zahvaljujući tome urađen je dobar dio infrastrukture na stadionu, kako bi prvenstvo bilo dočekano spremno.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)

Danas je zahvaljujući donatorima, ekipa Mladosti istrčala u novoj sportskoj garnituri. Iz kluba se zahvaljuju svim dobrim ljudima koji su omogućili mladim ljudima da se takmiče i olakšali rad ovom obnovljenom sportskom kolektivu u Zvorniku.

Predstavljeno je i generalno piće, a to je “Oaza” Tešanj. Višestruko nagrađivana voda iz Bosne i Hercegovine, nekoliko puta proglašavana najboljom na svijetu, prepoznala je pozitivnu energiju iz Diviča kod Zvornika i pružila svoju podršku.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)

Bilo je ovo na Diviču pravo sportsko poslijepodne u kojem su snage na terenu odmjerila dva fudbalska kluba koji okupljaju dvije različite populacije, a koje dosta dobro razumiju jedna drugu. FK “Mladost” Divič okuplja povratničku populaciju dok se za FK “Branjevo” može reći da okuplja izbjegličku populaciju. Iako svi ovi ljudi u kontinuitetu žive preko 20 godina na prostoru Zvornika, ove podijele su još uvijek vidljive u našem društvu.

Današnji susret je prezentovao sport u najboljem svijetlu i mogućnost povezivanja kroz fudbal ljudi bez obzira na vladajuće stereotipe u našem društvu i javnosti. Utakmica je protekla u fer i sportskom nadmetanju, a sva negativna energija bila je usmjerena prema mladom glavnom sudiji utkamice koji je na trenutke gubio konce u ovom susretu.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)
FOTO: FK “Branjevo”

Iako su gosti slavili u jednoj dosta ujednačenoj utakmici na terenu, predstavnici klubova i igrači na terenu su na kraju sportski stisnuli ruke jedni drugima i zaželjeli sreću u nastavku prvenstva.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)

 

Domaći igrači su na kraju utakmice počašćeni i svečanim ručkom od svog bivšeg saigrača Mustafe Efendića koji trenutno živi i radi u Beču.

Fudbaleri "Mladost" Divič danas u novim dresovima uz službeno piće "Oaza" Tešanj (FOTO)