Rukometaši Drine rutinski u Doboju do pobjede, Vukojičić brojao do 13 golova

Na otvaranju M.tel prve lige Republike Srpske novi prvoligaš Sloga dva dočekala je prošlogodišnjeg premijerligaša BiH ekipu Drine iz Zvornika. Dobojlije su pretrpjele poraz rezultatom 24:31.

0
Miljan Vukojičić vođa navale divova Drine

Od samog početka iskusna ekipa Drine diktirala je tempo, vidjelo se neiskustvo i mladost domaće ekipe. U 19.minutu gosti su imali vođstvo 12:4. U samom finišu domaći serijom 3:0 smanjuju zaostatak 8:13. Na odmor se odlazi sa rezultatom 14:8 u korist gostiju.

Za osam minuta igre u drugom poluvremenu od 37. do 45 minuta gosti prave ogromnu seriju 9:0 za veliko vođstvo 27:13. Ipak u posljednjih 15 minuta susreat domaći su zaigrali bolje. U 55.minutu Dobojlije serijom 4:0 dolaze na minus osam 20:28. Do kraja su dodatno ublažili poraz 24:31.

Najefikasniji u redovima Sloge dva bili su Danilo Ristić sa 7 i Igor Savković sa 6 golova. Kod gostiju ubojit je bio Miljan Vukojčić sa 13, te Stefan Mijatović sa 7 golova.

SLOGA 2 – DRINA 24:31 (8:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Dejan Mihajlović i Ognjen Hercegovac (oba iz Brčkog). Delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko). Sedmerci: Sloga dva 7(2), Drina 4(3). Isključenja: Sloga dva 4, Drina 12 minuta.

SLOGA 2: Đurđević 1, Petrović 4, Mihajlo Blagojević 1, Marinko Blagojević, Ristić 7(1), Spasojević, Milanović, Gavrić, Savičić, Savković 6(1), Nikola Nakić, Igor Nakić 2, Marković 3, Bajović. Trener: Aleksandar Miličević.

DRINA: Kikić 1, Todorović 1, joković, Markanović, Popović, Vidaković 2, Bašić, Đerić, Čvorović 2, Spasojević 4, Vukojčić 13(3), Petrović 1, Tomić, Mijatović 7. Trener: Aleksandar Golubović.

Navedeno je u tekstu sportskog portala sportDC.

Za portal Zvornički.ba utakmicu u Doboju prokomentarisao je Aleksandar Golubović novi trener zvorničkog prvoligaša, a nekadašnji nosilac igre zvorničkog tima:

Povodom utakmice u Doboju mogu reći da su momci od prvog minuta ušli ozbiljno i opravdali ulogu favorita koja nam je data pre samog meča. Sve čestitke ekipi Sloge, koja ima jednu izuzetno mladu ekipu koja sigurno u nastavku neće biti lak zalogaj bilo kojem protivniku.

Što se tiče same utakmice, mogu reći da je bilo izuzetno dobrih momenata, ali isto tako i stvari na kojima se mora raditi kako bi kvalitet igre bio veći. Na utakmici su svi igrači dobili šansu, neki su je iskoristili, a neki će morati još dosta znoja proliti na treningu kako bi bili na visini zadatka.

Sledecće kolo dočekujemo odličnu ekipu Prijedora i trebaće zalaganje od prvog do poslednjeg minuta kako bi bodovi ostali u Zvorniku. Ekipa je dosta podmlađena, sve su to momci iz Zvornika, izuzev golmana Đerića i u ekipi vlada dobra energija, drugarstvo, iskusni igrači daju sve od sebe da pokažu omladincima kako se nosi dres Drine.

Cilj ove sezone jeste da mladji momci imaju svoje minute,da steknu potrebno iskustvo,a onda u sledecoj sezoni da napadnemo prvo mesto.