Danas je na vještačkom terenu u Etno selu Stanišić odigrana prijateljska utakmica između FK Drina i FK Podrinje Janja. Bila je ovo generalka pred nastavak fudbalskog šampionata prve lige RS koji starta već sljedećeg vikenda.

Drina slavila u generalci protiv FK Podrinje Janja
Početak utakmice Drina – Janje

Na vještačkom terenu po izuzetno hladnom vremenu više je pokazala ekipa FK Drina Zvornik i zasluženo slavila 3:1. U nešto slabijem prvom poluvremenu utakmicu je bolje otvorila ekipa Drine koja dolazi u vodstvo nakon jedne gužve u šesnaestercu. Šutirao je Avdić, a odbijenu loptu u mrežu Janje posprema Novica Marković.

Do kraja poluvremena ekipa Janje je izjednačila, a na momente pokazivala i više od igre.

Milan Nikolić

U drugom poluvremenu bolja igra tima Drine i zaslužena pobjeda. Prvi gol postiže Musić koji je loptu zavrnuo u protivnički šesnaesterac, lopta je dobila čudnu putanju i završila u golu tima iz Janje. Do kraja je mrežu zatresao Nikolić koji je slično kao i kod prvog gola nakon šuteva Avdića i Vasića i odbrane golmana Janje, loptu pospremio u mrežu za konačnih 3:1.

Dobru priliku da se upiše u strijelce ovaj put je propustio mladi Damjanović. Šef stručnog štaba FK Drina Zvornik, Veljko Cvijetinović zadovoljan je samo jednim poluvremenom generalke protiv tima Podrinja iz Janje.

Cvijetinović je za portal Zvornicki.ba izjavio:

Generalna je zadovoljila samo u rezultatski, prvo poluvreme sa dosta individualnih grešaka i taktički loših pomjeranja. Drugo poluvreme dosta organizovanije i kompaktnije.

Pripreme našeg tima pred nastavak sezone protekle su sa dosta problema u kompletiranju ekipe a pred kraj loši vremenski uslovi ne dozvoljavaju da se taktički još bolje uigramo. Pokazalo se da imamo dosta potencijala i prostora za napredak.

Očekujem da ćemo iz kola u kolo biti sve kompaktniji i organizovaniji i kao takvi biti jako nezgodna ekipa za sve protivnike. Vjerujem još jači nego u prvom dijelu sezone.

Drina prvenstvo nastavlja sljedeće subote gostovanjem kod tima Željezničar Banjaluka.