U prvoj utakmici polufinala plejofa za odbojkaše prve lige Republike Srpske u Zvorniku su se sastale ekipe OK Drina i OK Ljubinje Bankom. Drina je slavila pobjedu od 3:1 i osigurala prednost pred revanš susret u Ljubinju.

Odbojkaši Drine upisali pobjedu protiv Ljubinja u prvoj utakmici plejofa
Odbojkaška generacija Drine koja zaslužuje da igra Premijer ligu BiH

U toku regularnog dijela prvenstva prve lige Ljubinje i OK Drina borili su se za drugo mjesto na tabeli tako da se očekivao neizvjestan meč.

Očekivanja su ispunjena, a oko 300 ljubitelja odbojke u dvorani moglo je uživati u potezima odbojkaša Drine i Ljubinja Bankom. Atraktivni potezi, letovi kroz vazduh, blokade, smečevi, kuhanja, neizvjesnost, napetost, sve se to moglo vidjeti u nedjelju od 20 sati u Zvorniku na polufinalnom meču plejofa za odbojkaše.

Prvi set je nakon velike borbe pripao odbojkašima OK Drina konačnim rezultatom 25:23. Drugi set zvornički odbojkaši osvajaju puno lakše nego prvi i dobijaju set rezultatom 25:18.

Kada su svi očekivali laganu završnicu, odbojkaši Ljubinja Bankom se bude i prebacuju u veću brzinu. Zvornički odbojkaši se nisu uspjeli vratiti u set i Ljubinje zasluženo osvaja ovaj set rezultatom 14:25. Poslije tri seta igre rezultat je glasio Drina – Ljubinje Bankom 2:1.

Prisutna publika je pravila pravu sportsku atmosferu tokom cijelog susreta onako kako to samo Zvornik zna. Tako da su u dvorani svi uživali od odbojkaša na terenu do publike koja se odlično zabavljala.

U četvrtom setu vodila se ravnopravna borba do 19:17. Onda je Zoran Grbić “skuvao” jednu loptu, a Veselin Mitrović blokom osvojo 22 poen, što se ispostavilo odlučujuće, jer je Drina dobila taj set sa 25:21.

Poslije utakmice izjavu za portal Zvornicki.ba dao je trener prvog tima Velibor Petrović:

Bila je ovo očekivano teška utakmica u kojoj smo zasluženo pobjedili. Ekipi Ljubinja čestitam na fer i korektnoj igri. Idemo na revanš u Ljubinje i tu idemo na pobjedu kako bi ulovili finale plejofa jer to ovi momci, klub i grad Zvornik zasigurno zaslužuju. Veliko hvala našoj publici koja nam je dala vjetar u leđa u presudnim momentima. U Ljubinju nas očekuje teška utakmica, ali mi ćemo se potruditi da slavimo. Rekao je Petrović.

Druga utakmica se igra u Ljubinju, a u slučaju pobjede domaćina istim rezultatom odlučivaće set količnik za prolaz u finale.

Kod domaćih najbolji je bio Vladimir Petrović, a istakli su se i Mladen Subotić i Veselin Mitrović. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Toholj, Brborić i Topalović.

DRINA – LJUBINJE 3:1

(25:23, 25:18, 14:25, 25:21)

DRINA: Mićić, Grbić, Ašćerić, Erić, Rajković, Krčo, A.Petrović, V.Petrović, Subotić, Mitrović, Tomić, Bošković.

LJUBINJE: Mičeta, Toholj, Mićić, Hasović, Krunić, Pecelj, Topalović, Lekić.