U okviru desetog kola omladinskog fudbalskog prvenstva BiH, grupa Sjever, kadeti i juniori Drine gostovali su kod ekipe OFK Sloga u Gornjem Crnjalevu u Bijeljini.

Kadeti FK Drina uspješni na gostovanju u Bijeljini
Crnjalevo

Juiori su nakon pobjede nad svojim vršnjacima zasjeli na prvo mjesto, a kadeti su šestom pobjedom stigli do 4.pozicije natabeli prvenstva.

Prvo poluvrijeme u Crnjalevu po lošem terenu završeno je bez golova. Na poluvremenu fudbaleri Drine dobili su upute trenera Ćuluma i odmah po izlasku na teren okrenuli igru u svoju korist.

Drina je došla u vodstvo u 52.minutu golom Mitrovića, a pobjedu je ovjerio kapiten tima Saša Simić za konačnih 0:2.

Zadovoljan rezultatom bio je i trener Ćulum, ali ne i odnosom svih svojih igrača prema dresu Drine. O samoj utakmici i problemima u toku igre je rekao:

Danas smo gostovali u Bijeljini i odigrali komšijski derbi na jako lošem terenu. Prvo poluvrijeme moji igrači nisu mogli razviti igru, ali smo ipak do kraja zasluženo slavili sa 0:2.

Moglo je biti i ubjedljivije, da se neki igrači nisu poigravali u završnici. Na žalost, imao sam samo dva igrača na klupi, izvršio dvije izmjene, da bih u posljednjih 10 minuta, zbog nonšalancije jednog igrača izveo iz igre pa smo tako utakmicu završili sa igračem manje iako nismo dobili crveni karton.

Nije ovo ni moja kurtoazija, već preko nekih stvari se ne može . Nadam se da će pojedinci ali i svi ostali koji nose dres naše Svetinje iz ove utakmice izvući neke pouke.

Ova ekipa ima potencijal, i kada daju sve od sebe, garantujem da možemo pobjediti svaku ekipu u ligi. Razumijem da je loš teren, da se ne može kontrolisati lopta na najbolji način, ali da se ne daje maksimum, to nikako ne mogu razumjeti.

Svakom od njih želim da usadim vjeru u sebe, da na svakom meču i treningu moraju dati sve od sebe, ako sutra žele fudbalsku karijeru i tako uzvratiti na pomoći svojim roditeljima koji ulažu u njih.

Opet ponavljam, vjerujem u ove momke, do kraja želimo da pobjedimo svaku ekipu koja nam se nađe na putu, jer mi to zaista možemo.

Domaćinu bih se zahvalio na sjajnom gostoprimstvu, poželio im sportsku sreću u nastavku prvenstva. Rekao je odmah poslije utakmice Ćulum.

Na terenu je svoju ekipu do pobjede predvodio njen kapitenSaša Simić. O utakmici u Bijeljini je izjavio:

Osjećam se prezadovoljan pobjedom jer nam znači mnogo u nastavku sezone. Uspjeo sam da postignem gol, ali sam možda mogao da odigram bolje nego u ovoj utakmici što sam. Srećom tu je moja ekipa koja je još jednom pokazala da ekipu ne čini pojedinac nego svi mi skupa. Izjavio je kapiten Simić.

Saša Simić iz pionirskih dana

Važnu ulogu u pobjedi u Crnjalevu pružio je i pouzdani Amel Mujkić koji jeigrajući veznog fudbalera u ovoj utakmici odigrao susret bez ijednog pogrešnog dodavanja. O samoj igri i utakmici Mujkić je rekao.

Kretali smo se dosta dobro u ovom susretu i time nadoknadili hendikep lošeg i neravnog terena danas. Nije teško odigrati dobro i greški kada igramo timski. Hvala mojim suigračima koji pružaju maksimum i time motivišu i mene da dam sve od sebe u svakom susretu. Rekao je Mujkić.