U Zvorniku je odigrano 15.kolo šampionata BiH u košarci za juniore između domaće ekipe KK Zvornik-Basket i KK Igokea Aleksandrovac. Lider na tabeli tim Igokee i u Zvorniku je sačuvala status neporažene ekipe u prvenstvu BiH, pobjedivši domaći tim rezultatom 52:71.

Atomska košarka juniora Zvornika i Igokee završila pobjedom gostiju
Odlicna kosarka

Utkmica je bila prava muška, prvenstvena, sa puno dobrih poteza i jakim odbranama u toku cijelog susreta. Prva četvrtina donijela je dosta izjednačenu igru oba tima, ali se gosti lagano odljepljuju kako se četvrtina bliži kraju, pa se tako posle prve dionice odlazi na kratku pauzu pri rezultatu 14:25 u korist gostiju.

Druga dionica je zasigurno odlučila meč jer pomalo nevjerovatno zvuči da je domaći tim za cijelih 10 minuta ubacio samo 2 poena, a primio 22. Jednostavno domaćem timu ništa nije polazilo za rukom, dok su gosti iz Aleksandrovca u svemu imali uspjeha i sve im je polazilo za rukom.

Rezultat na poluvremenu je glasio 16:47. Najzaslužniji za dobru igru tima Igokee je prije svega velik fond kvalitetnih igrača koji mogu odgovoriti svakom zadatku u svako doba. Najviše se na parketu isticao korpulentni Dalibor Ilić koji je i najbolji strijelac gostujućeg tima. Bez milosti je ulazio u svaki duel i većinu ih riješavao u svoju korist. Broj poena Ilića je ograničio danas odlični Glamočić koji je odigrao fantastičnu utakmicu u odbrani. Da nije bilo Glamočića u domaćem timu, rezultat bi vjerovatno bio puno veće razlike, pošto Ilić ima prosjek od 20 ubačenih poena po utakmici, a Zvorniku je ubacio svega 8. Statistički je u ovoj utakmici Glamočić nadigrao najveći talent u državi, ali to nije bilo dvooljno za više od časnog poraza domaće ekipe.

Prštalo je na sve strane

Pauzu je bolje iskoristio trener domaćih koji kao da je na parket poslao drugu ekipu koja pravi preokret u igri. Prevelika razlika na poluvremenu uticala je da se ne uđe u triler završnicu. Vukajlović, Ristić, Ikonić i Hajduković zaigrali su napokon igru koja ovaj tim krasi cijelo prvenstvo. Nekoliko vezanih serija i odlična odbrana donosi rezultat na kraju treće četvrtine u korist domaće ekipe od 23:9. Veliki zaostatak na poluvremenu i prvom dijelu nisu dali mogućnost neizvjesne završnice.

Umor je sustigao domaće košarkaše pred kraj utakmice pa gosti mirno privode  ovaj meč kraju. Rezultat je na kraju iznosio 52:71.

Gostujući košaarkaši su u prosjeku visočiji za 10ak cm

Bio je ovo i duel reprezentativaca BiH u omladinskim selekcijama, igokeinog Ilića i Vukajlovića iz reda domaće ekipe. Milan Vukajlović se zahvalio publici koja je danas u velikom broju bodrila domaći tim. Vukajlović je tužan zbog poraza, ali ističe da vremena za tugovanje nema jer do nedjelje imaju još dvije utakmice da se odigraju.

Ilić iz Igokee zadovoljan je pobjedom i igrom u Zvorniku. Želim domaćim košarkašima da nastave sa pristupom igri kao danas, kada su se vratili poslije katastrofalne četvrtine u igru i to je najbolji put da se pridruže Igokei u finalnoj završnici četiri tima koja će se igrati u Sarajevu, a ja im to od srca želim. Zasluženo smo pobjedili, a protivnik je napokon bio po mjeri pa je pobjeda još slađa. Bio je iskren Ilić vidno iscrpljen nakon utakmice.

Dejan Gajić nezadovoljan je samo drugom četvrtinom u igri svojih momaka, ali je presudila i konačnog pobjednika na kraju utakmice. Osjetio se nedostatak u igri i odsustvo Boškovića i Divljanovića koj danas nisu igrali. Trener Gajić se zahvalio publici Ona nas je bodrila cijelo vrijeme te koristim priliku da ih pozovem na odlučujući meč za finalnu završnicu, a koji Zvornik igra u subotu od 13 sati protiv Slobode iz Tuzle u sportskoj dvorani.

U subotu je dan D za naš tim. Potrebna nam je puna dvorana i podrška jer danas se vidjelo da publika može pomoći da se igrači na terenu vrate iz potpunog nokauta u igru. Ukoliko pobjedimo Slobodu u subotu sva vrata završnice su nam otvorena.

Košarkaška poslastica za lubitelje košarke u kojoj je samo falila pobjeda domaće ekipe

Trenutno je Zvornik-Basket 6. na tabeli prvenstva, ali uz dvije utkmice manje od ostalih timova koji se nalaze ispred Zvorničana koji iz kola u kolo pokazuju sve više i više.

Svojim ponašanjem na terenu i van njega, borbenošću, skromnim uslovima i vrhunskim rezultatima, ovi momci su zaslužili punu dvoranu i podršku ka putu finalne završnice najboljih košarkaških timova u BiH juniorskog uzrasta.

Dođi u Subotu i podrži naš klub, naš grad i navijaj za Zvornik.