Zvornički atletičari su na otvorenom juniorskom prvenstvu u atletitici Republike Srpske osvojili deset medalja. U konkurenciji sedamnaest atletskih klubova, atletski klub Zvornik pokazao je da spada među najbolje.

Deset medalja za zvorničke atletičare na juniorskom prvenstvu (FOTO)
Zvornički atletičari poslije završetka prvenstvaa

Prvenstvo je održano na stadionu Bare na Sokocu uz učešće 17 klubova u konkurenciji starijih juniora i mlađih pionira.

Zvornik deset medalja

Medalje su osvjili; Milica Pelemiš  i to ona najsjanija medalja u disciplini skok u dalj i to odličnim rezultatom 5,18 metara. Milica je osvojila i bronzanu medalju u disciplini troskok.

Danijela Erić osvojila je zlatnu medalju u trci sa preponama, a Petar Mandić srebrnu medalju u disciplini u skoku u vis. Mandić je pored srebrene medalje u skoku u vis osvojio i bronzanu medalju iz discipline troskok.

Mandić na pobjedničkom postolju

Alesandro Manojlović zauzeo je drugo mjesto u trci na 400 m: Pored srebrene medalje Madnić je trčao i na 110 metara sa preponam ali van konkurencije i ostvario rezultat 16,01 što je najbolji reuzltat za mlađe juniore u BiH za ovu godinu.

Mandić i Manojlović sa zasluženim medaljama

Anđela Pekez bila je druga u trci na 1000 m i još uz to osvojila bronzanu medalju na takmičenju bacanja kugle. Marijana Stevanović bila je bronzana u bacanju diska zauzevši u jakoj konkurenciji treće mjesto. Tamara Hajduković osvojila je srebrenu medalju u disciplini  brzo hodanje na 1000 m.

Pekez na pobjedničkom postolju

Trener AK Zvornik Momčilo Mandić je o rezultatima juniora na prvenstvu održanom u Sokocu za naš portal je izjavio:

Nakon kratke ljetne pauze ovi rezultati prestavljaju posebno zadovoljstvo , a posebno treba istaći zalaganje i rad pojedinih mladih takmičara gdje se osjeća veća doza motivacije.

Do kraja septembra očekuje nas nekoliko jakih takmičenja , a posebno se pripremamo za prvenstvo BiH u višeboju u Sarajevu krajem septembra koje nam je prioritet. Rekao je Mandić.

Zvorničke princeze kraljice sporta

Kontinuiran kvalitetan rad rukovodstva AK Zvornik donijelo je i prve rezultate u ovoj sezoni. Pravi izazovi tek predstoje, na osnovu prikazanog na juniorskom prvenstvu u Sokocu sa pravom se mogu očekivati još bolji rezultati.

Deset medalja za zvorničke atletičare na juniorskom prvenstvu (FOTO) Deset medalja za zvorničke atletičare na juniorskom prvenstvu (FOTO) Deset medalja za zvorničke atletičare na juniorskom prvenstvu (FOTO) Deset medalja za zvorničke atletičare na juniorskom prvenstvu (FOTO)