Fudbaleri Drine plasirali su se u četvrtfinale Kupa RS nakon što su u Zvorniku savladali Podrinje iz Janje posle penal serije sa 7:6. U regularnom dijelu susreta bilo je 2:2, a publika u Zvorniku mogla je da vidi kvalitetnu fudbalsku predstavu. Drina je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu kada je povela sa 2:0. U 13. minuti izveden je korner za Drinu a najviši u skoku bio je Mitrović i savladao golmana gostiju Bećirovića za 1:0. U 27. minuti pravu majstoriju izveo je Aleksandar Ilić, kada je primio loptu na oko 20 metara od gola gostiju, u slalomu prešao tri igrača i efektno plasirao loptu u mrežu.

Fudbaleri Drine plasirali se u četvrtifanale Kupa RS pobjedom nad FK Podrinje Janja

Golman Lukić je u 33.minuti pogriješio pa je morao oboriti napadača gostiju Pavića, a Molerović je sa bijele tačke bio efikasan i smanjio vođstvo Drine na 2:1. U 48. minuti ponovo je pogrešio Lukić. Imao je loptu na ruci ali je neshvatljivo pogriješio, a Jovanović šalje loptu u njegovu mrežu za 2:2. Ipak se Lukić na kraju iskupio za svoje greške i u penal seriji odbranio udarac sa jedanaest metara Acu Đokiću koji je izveo prvi jedanaesterac za svoju ekipu. U nastavku za Drinu su pogađali Jokić, Trifković, Erić, Ilić i Boričić, a za goste Vučić, Jovanović, Zarić i Klasanović.

Nekoliko fotografija možete pogledati klikom OVDJE!!

DRINA – PODRINJE

2 : 2 (2 : 1) penalima 7:6

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Jovo Karić (Trebinje). Strelci: Mitrović u 13. i Ilić u 27. minutu za Drinu, Molerović iz jedanaesterca u 33. minutu i Jovanović u 48. minutu za Podrinje. Žuti kartoni: Lukić, Milošević (Drina), Mulamustafić, Molerović, Jovanović (Podrinje).

DRINA: Lukić, Trifković, Erić, Milošević, Alić (od 86. Andrić), Ilić, Mitrović (od 64. Jezdić), Jokić, Boričić, Pljevaljčić, Spasojević (od 46. Damjanović).

PODRINJE: Bećirović, Draganić, Mulamustafić, Klasanović, Molerović (od 74. Lasnon), Vujić (od 56. J.Arnautović), Vučić, A.Arnautović, Janjić (od 59. Đokić), Jovanović, Zarić.