U četvrtom kolu prve lige RS odigran je gradski derbi između domaćina FK Drina Zvornik i FK Napredak Šepak. Pred nekoliko stotina gledaoca na tribinama, fudbaleri na terenu prikazali su pravi fudbal i opravdali epitet gradskog derbija.

Gradski derbi u Zvorniku pripao Drini, Stjepanović pogodio za pobjedu

Na izuzteno nakvašenom i teškom terenu za igru više su pokazali fudbaleri Drine i zasluženo slavili sa 1:0. Tim Napretka pokazao je zašto se nalazi u prvoligaškom karavanu te je mogao u ovom susretu biti neporažena ekipa ili pobjednik.

U prvih petnaest minuta padala je dosta jaka kiša pa se nije mnogo vidjelo lijepog fudbala. U sedamnaestom minutu gosti su prvi zaprijetili, ali neprecizno šutira Matić. Nekoliko minuta kasnije gužva u šesnaestercu Drine, poslije dobrog centaršuta najbolje se ne snalaziJovanović.

Nakon toga Drina preuzima inicijativu na sredinu terenra i prebacuje igru pred gol gostiju. U 27.minutu utakmice Ćulum iz kornera pronalazi Molerovića koji visoko skače, ali šutira pored gola.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Već u 28.minutu prodor Stjepanovića po desnoj strani i prekršaj Mitrovića za žuti karton na nekih dvadeset metara. Iz dobre pozicije Ćulum šutira slobodan udarac i pogađa vanjsku mrežu gola Napretka.

Pogledajte i taj trenutak susreta:

U 30.minutu ključni detalj utakmice. Na lijevoj strani loptu je izborio Stupar koji kombinuje sa Dragutinovićem, nakon čega Dragutinović probija lijevu stranu i ubacuje u sredinu gdje se najbolje snalazi Stjepanović za vodstvo Drine od 1:0.

Dragutinović ubacuje prema Stjepanoviću

Nakon primljenog gola gosti se otvaraju, a domaćin čeka priliku iz kontranapada. Najbolju šansu za povećanje vodstva propustili su Stupar i Dragutinović nakon presječene lopte na sredini terena, ovaj mladi dvojac izbija na protivničku polovicu u situaciji 2:1, Stupar loše dodaje do Dragutinovića koji gubi loptu.

Stjepanović pogađa

Prije toga Šepak je postigao gol, ali je isti poništen zbog ofsajda. U 34.minuti po desnoj strani prodire Jevtić koji ubacuje u šesnaesterac Drine gdje je pogriješio Ćulum, ali čist pogodak spašava Kostić pravovremenim uklizavanjem.

Nedugo poslije Kostić prekida napad Napretka na sredini terena i izbija na protivničku polovicu, vuče loptu, šutira, ali odbrana Napretka blokira šut, lopta se odbija do Stupara koji sa deset minuta nekoristi čistu priliku za povećanje vodstva.

Do kraja poluvremena nekoliko prilika na obje strane, gužve pred golom sigurno su rasčistili Kostić i Ćulum.

U drugom poluvremenu poslije dva minuta igre po lijevoj strani kombinuju Dukić i Stupar i prolaze do korner linije, upošljavaju Dragutinovića koji ne koristi ukazanu priliku.

Dukić i Stjepanović u prodoru

Poslije deset minuta u drugom pluvremenu Napredak uspostavlja igru i kreće u nekoliko vezanih napada, najbolju priliku na utakmici propustio je Jevtić nakon greške Ćuluma kada izazi 1:1 sa golmanom Vićićem, ali šutira pored gola.

Onda trenutak nepažnje Dragutinovića nakon sudijskog zvižduka za ofsajd poziciju u kojoj se našao, Dragutinović šutira loptu i dobija drugi žuti karton što je bio znak da Drina od 66. minute igra sa fudbalerom manje.

U preostalih dvadesetak minuta Naredak je sa igračem više na terenu konstantno napadao i stezao obruč oko gola Vićiča, ali bez puno uspjeha.

U 69.minuti pogodili su stativu, a u 77 minuti poslije dobro organizovanog napda Napretka, po desnoj strani probio je Jevtić koji u glavu pogađa Matića koji tuče u same rašlje, ali bravuroznom intervencijom Vićić loptu “vadi” iz gola i Drini donosi drugu pobjedu u prvenstvu.

Do kraja utakmice još nekoliko napada za goste, ali bez većeg uspjeha. Iz jedne kontre Drine, Molerović je šutirao sa linije šesnaesterca i pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, ali do promjene rezultata nije došlo.

U ovom susretu nastupili su:

Drina:
12 Vićić, Jovan (G);2 Majlović, Elvir; 3 Musić, Ermin; 4 Ćulum, Danijel (K), 7 Stjepanović, Ognjen; 10 Marković, Novica; 11 Stupar, Slađan; 13 Dukić, Miroslav; 14 Dragutinović, Nemanja; 16 Kostić, Darko; 17 Molerović, Vladimir;

Rezerve: 1 Petrović, Mladen (G); 5 Krstić, Milan; 6 Lupić, Ramiz; 8 Kikić, Aleksandar; 9 Lazić, Boško; 15 Damjanović, Srđan ; 18 Kolaković, Marko.

Napredak :
1 Arnautović, Nikola (G); 2 Zarić, Jovan; 3 Veselinović, Nemanja; 4 Mitrović, Veljko; 5 Sladoje, Srđan; 6 Mijailović, Željko ; 7 Jevtić, Branko (K) ; 8 Marić, Dejan ; 9 Jovanović, Ljubiša; 10 Stojanović, Marko ;11 Matić, Zoran .

Rezerve:
12 Savić, Ognjen (G) ;13 Stojanović, Tihomir ;14 Pantić, Borisav; 15 Simić, Mirko ;16 Biberdžić, Marko; 17 Lukić, Milan  i 18 Petrović, Jovica.

Kratko je za naš portal susret prokomentarisali kapiten Drine u ovom susretu Ćulum Danijel koji je u drugom poluvremenu traku predao Kikiću koji je zamjenio povređenog Stjepanovića i donio balans na sredini terena.

Ćulum je rekao: Zanimljiva utakmica, dosta fantastičnih i neočekivanih poteza oba tima. Zadovoljan sam i sretan zbog pobjede, dosta važna pobjeda za ovaj mladi tim Drine.

Stjepanovć Ognjen strijelac jedinog gola uspio je u ovom susretu postići pogodak, dobiti žuti karton i lakšu povredu. O susretu je rekao:

Pravi derbi, presretan sam zbog gola, zbog tima jer smo pokazali da smo prava klapa i da se ne bojimo nikog. Okrećemo se novom susretu i sledećem kolu u Derventi gdje takođe idemo na pobjedu.

Rezervni golman gostiju Ognjen Savić čestitao je Drini na pobjedi i izrazio žaljenje zbog propuštenih prilika svog tima. Da je bio i drugačiji rezultat na kraju utakmice u našu korist ne bi bilo nezasluženo. Izjavio je Savić

Elvir Majlović je odigrao još jednu utakmicu na poziciji koju ranije i nije tako često igrao. Zadovoljan sam rezultatom, našom timskom igrom. Istrčali smo svi maksimalno ovaj susret i pokazali da uvijek igramo na pobjedu. puno će nam ovo značiti u nastavku prvenstva. Kratko je prokomentarisao Majlović.

Prvi čovjek grada Zoran Stevanović po završetku utakmice uputio je čestitke za oba tima na prikazanoj igri, borbenosti i korektnosti na terenu.

Poslije četiri kola Drina ima 7 bodova i nalazi se na petom mjestu dok Napredak ima 3 boda i trenutno je na devetoj poziciji prvoligaškog karavana.

U narednom kolu Drina gostuju  Derventi kod tima Tekstilca, a Napredak na svom terenu dočekuje Stujesku iz Foče.