Odlična fudbalska predstava kadetskih reprezentacija BiH i Srbije (FOTO)
Prekrasan dan i prelijep ambijent u Etno selu “Stanišić”

Odlična fudbalska predstava kadetskih reprezentacija BiH i Srbije vidjela se danas u prijateljskom susretu ove dvije selekcije koja se odigrala u Bijeljini u okviru sportskog kompleksa Etno sela “Stanišić”. Rezultat je na kraju bio 1:1, a puno važnije od rezultata bila je prikazana igra ovih mladih fudbalera koji su svojim potezima i akcijama oduševili nekih petstotinjak prisutnih na stadionu.

Tribine poprilično ispunjene danas

U oba poluvremena bolja na terenu bila je ekipa Bosne i Hercegovine, koju sa dosta uspjeha sa klupe vodi legenda fudbala ovih prostora Sakib Malkočević. Prilike su se redale jedna za drugom, pokušavali su šutevima iz daljine Savić, Salčin, Mehović, Imamović, ali nije bilo dovoljno sreće, a ni prisebnosti u završnici napada domaće selekcije, što je iskoristio gostujući golman Gordić sačuvavši svoju mrežu do kraja prvog poluvremena.

Srbija iz prvog ozbiljnijeg napada postiže pogadak, bila je to brza i efikasna kontra koju završava Stuparević Filip. Nakon toga u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena Srbija preuzima inicijativu i stvara nekoliko dobrih prilika, ali ih ne koristi.

Prisutnima na tribinama su pažnju plijenili domaći igrači, prije svih Imamović Armin, koji je bio inicijator skoro svih napada, uz njega je i Savić mamio aplauze prisutnih. Takodje odbrambeni igrači su pokazali borbenost i svojim zalaganjem oduševili sve prisutne, posebno kapiten momčadi Rijad Sadiku, ali i Kurbegović Dino, Tegeltija Dobrica i naš Zvorničanin, tačnije Sapnjak Jusuf Gazibegović. U gostujućem timu se posebno istakao Ilić Ivan, koji već sada uveliko podsjeća na srbijanskog reprezentativca Nemanju Matića.

U drugom poluvremenu se krenulo isto kao i u prvom, s tim da je u pauzi domaći tim zamjenio tri fudbalera, a gostujući čak šest igrača.

Naš Gazibegović napušta igru

Igra je bila ravnopravna na startu drugog poluvremena, prevagu u drugom poluvremenu donosi Eldin Omerović iz FK Sloboda, dijamant tuzlanske škole fudbala. Poslije nekoliko prodora po lijevoj strani, u petnaestoj minuti drugog poluvremena, šutem sa nekih 20 metara iz kosa pogađa same rašlje suprotnog dijela gola, lopta je imala čudnu putanju i golaman nije imao šanse da je brani. Najviše je ovakvih golova postigao brazilski as Roberto Karlos.

Do kraja meča skoro svi igrači koji su se nalazili na klupi dobili su priliku da zaigraju. Rezultat se nije mjenjao i ostao je neriješen do kraja.

Bosna i Hercegovina ne mora brinuti za budućnost, ukoliko ova generacija uspije doći do profesionalnih ugovora i napravi fudbalsku karijeru, tačnije ne bude imala previše povreda i nesportskog života.