Na gradskom stadionu Zvornik danas je od 18 sati odigran prijateljski susret između timova FK Drina i FK Roćević.

Roćević testirao Drinu na gradskom stadionu viđeno pet golova (FOTO)
Tošić postiže gol

Bila je ovo prilika da se testirajusvi fudbaleri koji su trenutno na raspolaganju stučnom štabu Drine Zvornik. Prvo poluvrijeme odigrala je druga postava Drine Zvornik koju su uglavnom činili junori i prinove koje su na probi.

Prodor Jokića

Utakmica je bila ispunjena lijepim akcijama i potezima, a prvo poluvrijeme obilježio je Srđan Damjanović koji je postigao dva izuzetno efikasna pogotka.

Slavlje Damjanovića nakon drugog gola

Željni dokazivanja Drinini fudbaleri su od prve minute krenuli jako i odlučno pred oko stotinjak prisutnih gledalaca.

Poslije prekršaja na nekih 30 metara od gola Roćevića, uslijedio je jak centaršut, a na pravom mjestu bio je Mirko Tošić koji glavom postiže prvi gol na utakmici.

Nastavili su se napadi domaćeg tima, a poslije dvadeset minuta igre lopta dolazi do mladog Damjanovića koji nakon duplog pasa prolazi jednog fudbalera Roćevića, namješta se i loptu sa nekih desetak metara šutira jako pod prečku i povećava vodstvo svog tima na 2:0.

Centaršut prema Tošiću

Da fudbaleri Roćevića znaju igrati fudbal, pokazali su ubrzo, nakon jednog dužeg napada, zasluženo dobijaju penal koji u gol pretvara Miroslav Vasić i smanjuje na 2:1.

Kada su svi očekivali da se na poluvrijeme ode ovim rezultatom, Damjanović pravi potez utakmice.

Dobija loptu na lijevoj strani na nekih 20ak metara od protivničkog gola, poslije driblinga, izbija na šesnaest metara, namješta se i šutira desnom nogom u desni gornji ugao i skida paučinu sa rašlji protivničkog gola.

Rezultatom od 3:1 odlazi se na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu na terenu je izašao i prvi tim Drine koji je imao nešto drugačije pozicije za većinu prvotimaca. Ćulum je igrao na mjestu štopera, Majlović zadnjeg veznog, Musić lijevog bočnog, što nisu pozicije na kojima su igrali u prethodnim susretima.

Dragutinović postiže gol

Iskusni Jokić je sa mladim Stuparom napravio nekoliko odličnih akcija po desnoj strani. Drina je u potpunosti kontorlisala igru cijelo drugo poluvrijeme. Trener Kostić je isprobao nekoliko taktičkih zamisli, a fudbaleri su pokazali da ovaj tim ima dobre temelje.

Dragutinović prima i šutira loptu

Vasiljević i Kikić nisu nastupili u ovom meču. Gledaoci su vidjeli nekoliko odličnih akcija i velik broj prilika za postizanje gola, ali strijelci Drine nisu bili najraspoloženiji u drugom poluvremenu.

Prilike su propuštali Stjepanović, Dragutinović, Molerović, a prečku je sa nekih 20 metara pogodio Majlović.

Poslije lijepe kombinacije Jokića i Stupara dolazi do prodora po desnoj strani i ubacivanja lopte u sredinu, najbolje se snalazi Dragutinović i postavlja konačnih Drina – Roćević 4:1.

Slađan Stupar u prodoru, pravo pojačanje koje se u potpunosti uklopilo u tim Drine

Lijepa fudbalska predstava na gradskom stadionu.

Solidna posjeta na gradskom stadionu

Šef stručnog štaba Drine Aco Kostić kratko je prokomentarisao susret:

Na momente izgledali smo prava ekipa iako je tek druga sedmica trenažnog procesa za ove momke. Mora se povećati ozbiljnost pristupa svakoj utakmici pa i ovakvim kao danas, nema zabavljanja na terenu koje su pokazali pojedinci. Sve će se to u narednom periodu iskristalizovati i do kraja priprema ovo će da bude prava ekipa.

Nadam se da će se uskoro završiti i ova neizvjesnost oko održavanja Skupštine kluba, imenovanja rukovodstva i uprave Kluba, kako bi se fudbaleri mogli u potpunosti posvetiti trenažnom procesu.

Drina nastavlja sa pripremama, a u ponedjeljak se očekuje i prinova koja treba stići iz Crvene Zvezde.