Nakon žabe FK Drina Zvornik na suđenje u posljednjoj utakmici, iz Fudbalskog saveza odgovor prvo poslaili medijima

Fudbaleri zvorničke Drine remizirali su na domaćem terenu protiv ekipe FK Sloboda iz Novog Grada u drugom kolu M:Tel prve lige RS rezultatom 1:1, a što je bio i rezultat prvog poluvremena. Utakmica je počela minutom ćutnje u čast Obrena Ekmedžića, dugogodišnjeg sportskog radnika Zvornika.

Da fudbal ne bude ono o čemu se govori po završetku utakmice pobrinu se glavni sudija današnjeg meča Danko Butulija iz Banja Luke. Podatak da je na ovoj utakmici podijelio čak 11 žutih kartona igračima na terenu, a da nijedan igrač nije zadobio povredu, ali i da je svega dva ili tri igrača nakon prekršaja izašlo van terena kako bi primili tretman fizioterapeuta najbolje oslikava način vođenja utakmice. Nezadovoljstvo domaćih igrača i navijača sudija je najviše prouzrokovao odlukama da poništi dva gola fudbalerima Drine zbog prekršaja u napadu, a kojeg kod drugog gola nisu vidjeli ni gostujući fubaleri.

Fudbaleri Drine remizirali na domaćem terenu protiv ekipe FK Sloboda, sudija Danko Butulija upropastio utakmicu (FOTO)

Od početka je sudija iz Banja Luke pogubio konce i svojim tendencioznim suđenjem unosio dodatnu nervozu među fudbalerima na terenu. Utakmica je nakon početnih ispitivanja otišla na stranu gostiju koji prvi postižu gol. Danas odlični Bogdan Veljić brzom kombinatorikom sa saigračima na sredini terena izbacio kompletnu zadnju liniju FK Drina Zvornik i našao se u situaciji 1:1 sa golmanom Markovićem kojem je preostalo da loptu isprati pogledom za vodstvo gostiju.

Fudbaleri Drine vraćaju se nakon prekida u 41.minutu kada je nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio Stefan Janjić i pogodio za 1:1, što će biti i konačni rezultat utakmice. Gol možete pogledati klikom OVDJE.

U drugom poluvremnu gosti su krenuli bolje i u prvih deset minuta napravili nekoliko prilika pred golom Drine, ali su strijelci ovaj put bili neprecizni.

Domaći se u igri vraćaju nakon 15-ak minuta drugog poluvremena i preuzimaju inicijativu u igru, ali su propustili nekoliko odličnih prilika. Na momente dopadljivu igru oba tima redovno je prekidao glavni arbitar ovog meča, a dodatne tenzije kod igrača izazivao je neujednačenim kriterijumom prema duelima između igrača i dodijeljivanja žutih kartona, prekidajući u jednom momentu utakmicu zbog blagog duela, a potom ignorišući izuzetno grube startove puštajući da se nastavi igra.

U zadnjem dijelu utakmice kulminiralo je nezadovoljstvo kada sudija poništava dva gola fudbalerima Drine zbog prekršaja u napadu, a drugi gol je poništen u sudijskoj nadoknadi.

Igra Drine je vidno unaprijeđena u odnosu na prethodnu sezonu, ima dosta više kombinatorike na sredin terena i očigledno uigranih akcija. Zbunjenost kod navijača izazvala je odluka domaćeg stručnog štaba da u cijeloj utakmici izvrši samo dvije izmijene, iako ima pravo na pet izmijena.