Reklamni prostor
BiznisNajnovijeRegijaVijesti

Aerodrom Tuzla: Posljednji let za Beč krajem oktobra, u martu 2026. godine planirana novadestinacija

×

Aerodrom Tuzla: Posljednji let za Beč krajem oktobra, u martu 2026. godine planirana novadestinacija

Share this article
Zbog zatvaranja baze u Beču Wizz Air obustavlja letove iz Tuzle za austrijsku prijestolnicu, a posljednji let planiran je za 25. oktobar.
Umjesto letova za Beč Wizz Air je u svoju ponudu ubacio glavni grad Slovačke Bratislavu, a prvi let planiran je 29. marta naredne godine. Od aprila 2026. godine iz Tuzle će se za Bratislavu moći letjeti četiri puta sedmično.
Podsjećamo, mađarska niskobudžetna avikompanija Wizz Air od 12. decembra ponovo otvara svoju bazu na Međunarodnom aerodromu Tuzla, kada će u Tuzli biti stacioniran jedan avion. Tada će biti pokrenute linije za Keln, Hamburg, Mastricht i Malme. Drugi bazni avion stiže u martu 2026. godine, a s njim i linije za Berlin, Frankfurt Hahn, Pariz, Geteborg, Larnaku na Kipru te Bratislavu.
U Tuzli će biti stacionirana dva aviona Airbus A321neo, koji imaju kapacitet 239 sjedišta, što je za 60 putnika po letu više u odnosu na raniji period kada je Wizz Air bio baziran u Tuzli.
Wizz Air i ranije imao bazu u Tuzli, a li je ona ukinuta u septembu 2023. godine.
Example 300250

Odgovori