Kako je saopćeno iz Policijske uprave Zvornik, hapšenje je izvršeno jučer, nakon što su policijski službenici, postupajući po prethodnim operativnim saznanjima, zaustavili i kontrolisali putničko vozilo marke „Peugeot“, kojim je upravljao osumnjičeni.
Pretres po naredbi suda
Na osnovu naredbe sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Srebrenici, a uz saglasnost dežurnog tužioca, izvršen je pretres vozila.

Tom prilikom pronađena su i privremeno oduzeta tri PVC paketića sa sadržajem zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „marihuanu“, ukupne mase 28,5 grama.
Postupak pod nadzorom Tužilaštva
R.G. se sumnjiči da je počinio krivično djelo „Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga“, a sve dalje mjere i radnje na dokumentovanju predmeta preduzimaju se pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini.
nformacije i fotografije: Policijska uprava Zvornik














