Prema informacijama koje je saopštila Policijska uprava Zvornik, Policijskoj stanici Bratunac 22. februara 2026. godine obratilo se nepoznato lice i prijavilo narušavanje javnog reda i mira u jednom ugostiteljskom objektu na području ove opštine.
Po prijavi su postupili policijski službenici Policijske stanice Bratunac koji su izlaskom na lice mjesta utvrdili da je lice inicijala S.N. iz Bratunca fizički napalo lice inicijala M.N. iz Srebrenica.
Izvršenim alkotestiranjem kod M.N. utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu u količini od 2,92 g/kg, dok je kod S.N. izmjereno 0,69 g/kg alkohola u krvi.
Oštećeno lice se javilo u Dom zdravlja Bratunac, nakon čega je upućeno na dalje liječenje u Javnu zdravstvenu ustanovu Bolnica Zvornik.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini, koji je naložio dostavljanje izvještaja o počinjenom krivičnom djelu „Tjelesna povreda“.
Prekršajna prijava protiv vlasnika lokala – zbog čega?
Osim protiv učesnika incidenta, zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka biće podnesen i protiv vlasnika ugostiteljskog objekta, kao i radnika M.Đ. iz Bratunca, zbog prekršaja iz člana 25. Zakona o javnom redu i miru Republike Srpske.
Član 25. ovog zakona odnosi se na obaveze vlasnika i zaposlenih u ugostiteljskim objektima da spriječe narušavanje javnog reda i mira u svojim prostorijama. To u praksi znači da su dužni:
voditi računa o ponašanju gostiju,
spriječiti tuče, galamu i druge oblike remećenja javnog reda,
po potrebi udaljiti lica koja narušavaju red,
pravovremeno obavijestiti policiju.
Ukoliko se u objektu desi fizički obračun ili drugo ozbiljno narušavanje reda, a vlasnik ili osoblje nisu preduzeli potrebne mjere, zakon predviđa pokretanje prekršajnog postupka.
Dalje okolnosti ovog događaja biće poznate nakon okončanja postupka i eventualnih sudskih odluka.
(Zvornicki.Ba)















