Na otvaranju nove sezone u Prvoj ligi RS rukometaši Drine savladali su na svom parketu u derbiju kola ekipu Mladosti rezultatom 25:22, dobre igre s kraja prethodne sezone nastavljene su i ove.

Uspješan start zvorničkih rukometnih divova i pobjeda 25:22 protiv tima Mladosti
Višestruki šampioni RK Drina Zvornik – Arhiv

Zvornički “divovi” potvrdili da su jedna od ekipa koja će u ovom šampionatu biti ozbiljan kandidat za titulu prvaka.

Za portal Zvormnicki.ba nakon meča govorio je lider kluba, sekretar i pivot tima Sredo Vidaković.

Iako smo očekivali pobjedu, bio je ovo jako težak meču kojem smo pokazali znanje i karakter. Ova pobjeda je poklon od igrača našem treneru Milanu Nedeljkoviću kojem je na ovaj dan i rođendan. Meni je ovo bio poseban meč jer sam imao prvi put podršku svogh sina sa tribina. Rekao je Vidaković.

Idemo korak po korak utakmica po utakmica. U ovoj utakmici je bitno naglasiti i da je debitovao dječak rođen 2004. godine, proizvod naše škole, perspektivni Markanović Ognjen. On je ušao u 58. minutu meča. Rekao je trener Nedeljković nakon utakmice i prve pobjede u prvenstvu.

Milan Nedeljković

Rukometaši Drine nisu najbolje otvorili meč, ali su na poluvremenu ipak vodili rezultatoms 13:10. U drugom dijelu meča prednost domaćih je išla do četiri gola razlike i meč su mirno priveli kraju. Tokom cijelog susreta ekipa Drine je odigrala odlično u odbrani što je bio ključ pobjede u ovom duelu, a posebno su se u odbrambenim zadacima istakli kapiten Mišo Spasojević i Dean Joković.

DRINA – MLADOST

25:22 (13:10)

ZVORNIK – Dvorana: RSC Zvornik. Gledalaca: 100. Sudije: Adnan Delić i Dejan Cvijić (Teslić). Isključenja: Drina (6 minuta), Mladost (10 minuta). Sedmerci: Drina 5(3), Mladost 5(5).

DRINA: Govedarica 12 odbrana, Mijatović, Spasojević 1, Ćosić, Joković, Popović, Todorović, Ivanović, Vidaković 4, Markanović, Čvorić 1, Tišanović 3, Maletić, Vukojčić 9, Janković, Marković 7.

MLADOST: Jovanović 11 odbrana, Kovačević 2, Komnenović 1, Kremenović, Lukajić 2, Petrović 5, Telen 4, Janjuš, Vukalo, Todorović 6, Sandić, Babić 2.