Ovog vikenda doÅ”lo je do uniÅ”tavanja imovine u vlasniÅ”tvu jedne od sprotskih kladionica na prostoru opÄine Sapne, taÄnije u strogom centru ove opÄine. Pored inventara sportske kladionice u Sapni, uniÅ”ten je i jedan putniÄki automobil koji je u vlasniÅ”tvu muÅ”karca iz Zvornika, uposlenika oÅ”teÄene kladionice.
Prema rijeÄima oÄevidaca ovog napada i uniÅ”tavanja imovine, sve je zapoÄelo u subotnjim poslijepodnevnim Äasovima, a negdje oko 14 sati i 30 minuta prvo se Äula galama koja je prerasla u potpunu demolaciju.

ZvorniÄanin koji se u tom trenutku zadesio u Sapni doÅ”ao je u redovni obilazak kladionice u kojoj je veÄ nastala galama zbog “nezadovoljnog” muÅ”terije, “nezadovoljni” muÅ”terija je ubrzo nakon buke i galame, drvenom palicom uniÅ”tio putniÄko vozilo. Poslije demolacije putniÄkog vozila, muÅ”karac koji je u toku dana bio muÅ”terija kladionice, nastavio je razbijati unutraÅ”nji inventar iste te kladionice, poÄinivÅ”i ogromnu materijalnu Å”tetu.
Nakon dolaska policije na lice mjesta, demoliranje je prekinuto, a muŔkarac inicijala N.M.P. uhapŔen je i priveden u prostorije Policijske stanice Sapna.
O ovom sluÄaju joÅ” uvijek nema zvaniÄnih informacija, poÄinilac ovog djela od ranije je poznat policijskim organima, a “popularnost” u javnosti BiH stekao je ranije kada je prije nekoliko godina sjekirom uniÅ”tio Å”alter salu sapanjske elektrodistribucije.
Nakon hapÅ”enja i uzimanja iskaza, N.M.P. je puÅ”ten na slobodu, a ubrzo se javio u dežurnu službu Hitne pomoÄi zbog pogorÅ”anog zdravstvenog stanja. Iz MUP-a TK se po ovom pitanju nisu oglaÅ”avali.











