Reklamni prostor
Pops Banner
Biznis

Radnici “Robota” u Zvorniku kolektivno dali otkaz

×

Radnici “Robota” u Zvorniku kolektivno dali otkaz

Share this article

Nakon odluke uprave firme “Robot” iz Sarajeva da smjeni Aleksandra Jevtića sa mjesta Šefa poslovnice, Aleksandar je dao otkaz, a zatim je 28 radnika stalo uz njega i podnjelo ostavku. Nešto manje od 5 radnika je ostalo da radi.

“Od februara mjeseca smo se trudili,ostajali od jutra do mraka da bi pokrenuli Robot u Zvorniku.Davali smo svoj maksimum, da bi jedna osoba počela da iznosi razne neistine, snima Šefa i nas radnike i sve to šalje direktoru.Uprava je povjerovala polupismenom čovjeku koji ne zna uključiti računar a da pritom nas radnike nisu pitali za mišljenje. Napravili popis, popis dobro prošao, pa od muke jer ne znaju šta će više, pošalju nam unutrašnju kontrolu, a kad je i to dobro prošlo i nisu mogli Šefu ništa da nadju, da mu daju otkaz, oni ga smjenjuju na nižu funkciju pod izgovorom “da su loši međuljudski odnosi” . Šef Aleksandar Jevtić napušta posao, a nas 28 kreće za njim. To najbolje govori kakvi su međuljudski ondnosi u kolektivu. Čistog obraza smo otišli a njima neka je na čast ” – ovako je za portal Drinamedia.net pisala jedna od radnica

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

“Nepravedno su htjeli da me smjene i kazne, a nisu imali nikakav precizan razlog, u tome su im pomogali ljudi iz firme, njih dvojica-trojica,ali to govori o njima kakvi su. To su radnici prepoznali i stali uz mene” Izjavio je Aleksandar Jevtić

U vremenim gdje vlada velika ekonosmka kriza, neizvjesnost, vjerujemo da su mnogi od ovih radnika kreditno zaduženi i jedva spajaju “kraj s krajem” velika je stvar, reklo bi se podvig stati uz Šefa, podržati ga, pa čak ostati bez “hljeba” štiteći ga.

Sa portala Drinamedia su pisali direktoru “Robota” i nadamo se da će odgovoriti kako bi čuli njihovu stranu priče.

Example 300250

Odgovori

Posebna ponuda

Želiš li naručiti romane Fajke Kadrića po posebnoj cijeni?

Ako voliš domaće autore, snažne priče i knjige koje možeš naručiti direktno na svoju adresu, pogledaj dostupne romane i izaberi one koje želiš imati u svojoj kolekciji.

Odaberi knjige i pošalji narudžbu

Označi jednu, dvije ili tri knjige. Cijena se automatski računa prema broju odabranih knjiga. Plaćanje je pouzećem, a poštarina iznosi 11 KM.

1 knjiga 40 KM + 11 KM poštarina
2 knjige 75 KM + 11 KM poštarina
3 knjige 90 KM + 11 KM poštarina

Odaberite knjige:

Možete označiti maksimalno 3 knjige.

Odaberite knjigu da se prikaže ukupna cijena.