U prvoj utakmice nastavka takmičenja u Premijer ligi BiH, rukometaši Drine poraženi su pred svojim navijačima u meču sa ekipom Maglaja rezultatom 22:30 (14:11). Iako se nakon odličnih predstava u toku priprema očekivalo nešto novo, što će donijeti borbu za opstanak, rukometaši Drine nastavili su sa tradicijom u igri, tako su u prvih deset minuta vodili, igrali gol za gol, ali onda se bez većih problema, uz malo brži tempo i više preciznosti u napadau, gosti rezultatski odvojaju na pet golova što do kraja utakmice lagano povećavaju. U finišu prvog dijela, rukometaši Drine su napravili mini seriju pogodaka, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:11 u korist Maglaja, nažalost to je bilo sve što se tiče voljnog momenta rukometaša domaćeg tima.

Rukometaši Drine danas igraju pripremnu utakmicu od 17 sati protiv premijerligaša Lokomotive Brčko

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već na startu drugog poluvremena kada su gosti stigli do osam golova razlike, a rezultat u 40. minutu utakmice je bio 20: 12 za Maglaj. Veliki problem za domaći tim predstavljalo je ovaj put manje više sve u igri. Nije bilo svijetlog primjera koji bi pokrenuo tim, odlazak najboljeg strijelca Vukojičića i kapitena tima Spasojevića nije nadoknađen dolaskom Filipa Lekića, naprotiv u slučaju da Lekić ponovi svoju igru iz prethodne utakmice, treću priliku da zaigra teško može dobiti. Odbrana Drine je uveliko bolje igrala ovu utakmicu nego cijelu polusezonu, ali solidna odbrana nije dovoljna da se premijerligaška utakmica dobije

Objekitvno, grad Zvornik i ljubitelji sporta i ne očekuju da Drina izbori opstanak sa budžetom kakvim imaju u odnosu na drug klubove u rangu jer pored toga što nije moguće dovesti nekoliko kvalitetnih pojačanja, nije moguće zadržati ni postojeće igrače, kapiten Spasojević otišao je u Njemačku sa porodicom, kao uposlenik neke od njemačkih kompanija, a u slobodno vrijeme će igrati i amaterski rukomet. Ipak mora se istaći da svi koji dođu gledati utakmicu Premijer lige očekuju volju, borbenost, izgaranje na terenu, čega u prvom kolu nastavka prvenstva nije bilo u 50 minuta utakmice. Šutevi koji su upućivani prema protivničkom golu često je gostujući golman hvatao žive i bacao kontranapade, nemoć prilikom igrača ili dva igrača više da se napravi mini-serija golova završavala je tako da je tim Maglaja postizao golove i sa dva igrača manje u terenu, što je nedopustivo za bilo koju ekipu, pa tako i za Drinu.

Sa ovakvom podrškom rukometu u Zvorniku, koja postoji, ne može se očekivati nešto spektakularno, ali se u sportu svi nadaju, pa tako i ljubitelji sporta u gradu na Drini. Svi se takođe nadamo da se ovakvi nastupi u budućnosti neće ponavljati i da je to bila samo jedna loša noć za tim RK Drina koja se neće ponoviti. U časnoj borbi do kraja prvenstva prilika je da mladi igrači Drine dobiju priliku da steknu neophodno iskustvo igranja Premijer lige, a koje sadašnji nosioci igre nisu stekli zbog ne ulaska Drine u najviši rang, upravo zbog finanasija. Mora se istaći da nikada prije nije ovoliki broj dječaka i djevojčica u Zvorniku nije trenirao rukomet i da se na tome cijela zajednica može upravo zahvaliti RK Drina i njenim igračima, stručnom štabu i rukovodstvu koji su stisli petlju i učinili ono što drugi sportski kolektivi ne smiju.

Zbog svega toga momci RK Drina zaslužuju punu podršku svoje zajednice, a uvjeren sam da će na svaki korak zajednice prema njima oni napraviti za Zvornik.

DRINA – MAGLAJ

22 : 30 (11 : 14)

ZVORNIK – Dvorana RSC Zvornik. Gledalaca: 200. Sudije: Ivo Bošnjak i Josip Marić (Mostar). Isključenja: Drina 6 minuta, Maglaj 18 minuta. Sedmerci: Drina 2(2), Maglaj 4(4). Crveni kartoni: Luka Grahovac u 46. minutu i Aleksandar Stojanović u 53. minutu, oba zbog trećeg isključenja.

DRINA: Govedarica, Hrustić, Joković, Marković 1, Vidaković 2, Stefanović 4, Đerić, Čvorić 2, Ivanović, Mijatović, Lekić 5, Cvijić, Mitrović 6, Hajdarević 2, Janković (6 odbrana), Popović.

MAGLAJ: Mutapčić (13 odbrana), Mehinagić 6, Suljaković, Kendić 1, Memišević 3, Mujkanović 5, Delić, Barjaktarević, Brkić, Hasić, Grahovac, Ridžal 1, Čakrama, Stojanović 2, Huskić, Čičkušić 12.