Ove sezone iz Prve lige RS u niži rang najvjerovatnije će preseliti četiri poslednjoplasirane ekipe. Zvornik je tradicionalna fudbalska sredina u kojoj je najveća koncentracija rođenih reprezentativaca BiH. Posljednji reprezentativac koji je prošao sve selekcije Drine je Miroslav Stevanović. Iako tradicija postoji, posljednjih mjeseci iz Zvornika odlaze razočaravajuće slike stanja u fudbalu.

Bruka Drine se nastavlja, očekuje se ostavka kompletne Uprave nakon poraza od tima Sutjeske
TIm koji još nije okusio slast pobjede

Nažalost još uvijek niko ne snosi odgovornost. Jedino što se promjenilo u posljednjih nekoliko mjeseci, nakon posrtaja, jeste smjena i degradacija trenera koji su prošle sezone pokazale da se loša situacija i slabosti mogu pretvoriti u prednost i snagu od koje svi “cvikaju”. Ranije je Aco Kostić prekomandovan da radi u fudbalskoj akademiji i udalji što više od prvog tima, a prošle sedmice je i Veljko Cvijetinović podnio ostavku na mjestu šefa struke. Tandem Kostić-Cvijetinović je degradiran korak po korak bez žurbe. Nakon osam mjeseci od Skupštine Kluba jedino je smjinjen ovaj tandem koji je uz podršku radne grupe prošle godine iz bezizlazne situacije i sa timom koji je imao osam prvotimac mlađih od 21 godinu došao u poziciju da se poslije jesenje sezone bori za prvo mjesto.

Iako Klub osam mjeseci konstantno nazaduje i nema ni tri upisane pobjede u takmičarskom dijelu, za devet mjeseci skoro pa niko se iz Kluba ne osjeća odgovornim (čast izuzecima). Nema press konferencije. Nema inicijative ni od koga za bilo čime. Nema protesta navijača. Nema ostavki (osim Veljka Cvijetinovića). Sedam kola je prošlo, a Drina ima dva boda i niko ne želi da preuzme odgovornost. Neshvatljivo je da se ne saziva  Skupština Kluba jer je situacija alarmantna. Drina je juče uspjela da još jedan poraz upiše.

U odnosu na prethodnu sezonu u Drinu su stigli fudbaleri koji su pri kraju svojih karijera i koji nemaju iskustva igranja premijer lige BiH. Osim Ilića koji je dijete Drine i koji opravdava epitet najboljeg fudbalera ostale prinove su u rangu onih fudbalera Drine koji su ostali. Nezadovoljni tretmanom i odnosom prema njima za Drinu više ne igraju njena djeca koja su prošla sve selekcije  kao što Darko Kostić (“otjeran” u Roćević”), Marko Nikolić-Montoja (odlučio se posvetiti studiranju i povremeno igrat za tim Roćevića) i Elvir Majlović koji je nakon priprema i ponuđene “plate” odlučio napustiti i fudbal i državu jer mu je kako nam je rekao dodijalo tražiti pare od oca da bi mogao putovati svakodnevnona treninge i igrati za prvi tim Drine. Ova tri fudbalera nisu željela mjenjat sredinu, bili su zadovoljni minimalnim primanjima koje je Uprava ponudila, ali kao su neki od njih rekli nisu mogli podnijeti nepravdu da se dovedenim fudbalerima koji nisu ništa bolji (a što potvrđuju rezultati) ponude veća primanja i plate.

Struka Kluba Kostić-Cvijetinović (Arhiv)

Pored toga, jedan dio juniora koji je prerastao omladinske selekcije nije pozvan ni na razgovor od strane uprave. Nije im ništa rečeno, a kamoli ponuđeno, jedino su morali dati 50 KM da bi dobili brisovnicu ako su željeli nastaviti trenirati u drugoj sredini. Da podsjetim da su ti isti juniori bili na korak do Premijer lige BiH prošle sezone. Nekoliko je njih i zadržano, priključeno prvom timu, ali još uvijek ne dobijaju pravu priliku da se dokažu. Mnogo je još grijehova o kojima bi se moglo pisati, ali za ovaj put je dosta.

Samo da napomenemo da nije ništa kasno, sve se može ispraviti i nadoknaditi, ali uz temeljite izmjene, prije svega u pristupu vođenja Kluba. U nastavku prenosimo tekst kolega Infobirac portala o jučerašnjem petom porazu u nizu u prvenstvu.

Bivši juniori FK Drina Zvornik, većinom nesuđeni prvotimci

Posrtanje Drine nastavljeno je i na utakmici sa Sutjeskom u kojoj je domaći tim poražen rezultatom 1:2. Tako je prvoligaš iz Zvornika posle sedam kola osvojio svega dva boda i ostao prikovan za dno prvoligaške tabele. Već u 6. minutu gosti su imali dobru priliku, ali je Rašević glavom sa pet metara iz idealne situacije šutirao pored gola. Već u sledećem napadu Ilić je posle prodora šutirao sa ivice šasnaesterca preko gola. Iz slobodnog udarca u 13. minutu pokušao je Ninić, ali je njegov udarac otišao preko gola. U 26. minutu u kaznenom prostoru gostiju golman Terzić je srušio Ilića, a sudija Panić pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Jokić koji je golman gostiju poslao u levu, a loptu u desnu stranu.

Na vođstva domaći su krenuli još ofanzivnije, a šut Markovića u 33. minutu je odbranio Terzić. Osam minuta kasnije nakon prodora Ilića po levoj strani i idealnog ubacivanja u šesnaesterac lopta je stigla do Blagojevića koji je koji je očajno reagovao i sa desetak metara šutirao visoko preko gola. U finišu prvog poluvremena gosti su imali dve prilika, ali je udarce Okuke i Ognjena Pljevaljčića zaustavio Bogićević. U drugi deo meča gosti su ušli rešeni da ostvare povoljan rezultat. U 50. minutu Pljevaljčić je šutirao sa desetak metra iskosa sa desne strane, ali je Bogićević odbranio. U 70. minutu gosti stižu do izjednačenja. Korner sa leve strane izveo je Okuka, a nakon karambola u petercu domaćih lopta se odbila do Mrguda koji je glavom sa pet metara poslao u mrežu. Sao četiri minuta kasnije nakon kontranapada gostiju u kaznenom prostoru domaćih Mitrović je nepropisno zaustavio Ognjena Pljevaljčića, nakon čega je dosuđen jedanaesterac.. Siguran izvođač bio je Okuka. Do kraja meča rezultat se nije menjao, iako je Damjanović imao dobru priliku za izjednačenje.

DRINA – SUTJESKA

1 : 2 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 7. Strelci: Jokić iz jedanaesterca u 28. minutu za Drinu, Mrgud u 70. i Okuka u 74. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Krstić, Ilić, Blagojević (Drina), Terzić, Elez, Radović, Okuka (Sutjeska).

DRINA: Bogićević, Trifković (od 87. Grahovac), Krstić, Ilić, Mitrović, Blagojević, Marković, Stupar, Jokić, Spasojević (od 75. Damjanović), Ninić.

SUTJESKA: Terzić, Mrgud, S.Pljevaljčić, Rašević, Radović, Okuka (od 90. Krajišnik), V.Ivanović, M.Ivanović, Elez, Mulić, O.Pljevaljčić.