U trinaestom kolu omladinske fudbalske lige BiH grupa Sjever sastale su se omladinske selekcije FK Podrinje Janja i FK Drina Zvornik.

Ćulumovi kadeti pokazali karakter u Janji i zasluženo slavili
Kadeti FK Drina Zvornik

Prvu utakmicu su igrali kadeti. U prvom dijelu prvenstva kadeti FK Podrinje nanijeli su jedan od najtežih poraza kadetima Drine u Zvorniku, pa je ovo bila prilika za revanš Zvorničana na terenu u Janji. Drina je imala 24 osvojena boda i nalazila se na trećem mjestu tabele.

Utakmica je bila prava prvenstvena, a više od igre u duelu kadeta pokazali su gostujući fudbaleri Drine. Odmah po otvaranju utakmice usljedila je ofanziva domaćina. Prvih deset minuta utakmice pokazali su zašto je tim Janje u samom vrhu tabele. Bilo je lijepo gledati klince na terenu.

Odbrana Drine poklekla je u 13. minutu susreta kada gol za domaćina postiže Junuzović. Da kadeti Drine imaju karakter pokazali su odmah u nastavku utakmice jer su se ekspresno vratili u utakmicu samo šest minuta kasnije golom Nikole Alempića.

Smiljanić se lijepo snašao u 19.minutu kada gura loptu pored golmana, šutira iz kosa, a u naletu je Alempić koji pogađa mrežu domaćina

Da su protivnici po mjeri, pokazao je nastavak utakmice u kojem se bolje snalaze i više od igre pokazuju gosti iz Zvornika. Igrao se 24.minut susreta kada se dogodio najljepši detalj na utakmici. Kadeti Drine krenuli su sa svoje polovine, loptu uzima raspoloženi Mujkić koji na sredini terena pravi mali slalom i dribla trojicu protivničkih fudbalera, izbija na šesnaest metara i daje povratnu loptu. Podvaljena lopta dolazi na nekih 25 metara od gola fudbalera Janje, a koju Stefan Milošević silovito šutira i pogađa same rašlje golmana Podrinja za 2:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaći tim i nameće inicijativu na sredini terena. Odlični na sredini  timaDrine kapiten Simić, potpomognut Mujkićem, Miloševićem i Vidovićem prave prevagu na terenu i Drina kreće u sve konkretnije napade.

Trener kadeta Drine iskoristio je priliku i uveo sve fudbalere sa klupe kako bi zadržao svježinu u igri. Priliku je najbolje iskoristio Kuljanin koj je svojim prvim golom u sezoni povećao vodstvo za Drinu u 64.minutu susreta na 3:1.

Do kraja je domaći tim samo postigao gol u posljednjem minutu susreta, precizan je bio rezervista Arnautović za konačnih FK Podrinje Janja – FK Drina Zvornik 2:3

Zadovoljan igrom je i trener kadeta Drine, Danijel Ćulum koji je o utakmicci rekao:

Jedna jako zanimljiva utakmica, gdje smo u prvom napadu imali izrazitu priliku, ali Alempić je ušao bojažljivo. Da bi potom domaćin odigrao u par kratkih pasova a naša zadnja linija stojala široko, i tu primamo pogodak.

Ali ubrzo se vraćamo u zivot, postižemo gol preko Smiljanića i Alempića.

Potom naši momci ubacuju u drugu, na dobrom terenu je krenuo pas, lopta dolazi do Milosevića, koji sjajno šutira sa nekih 25-30 m, a golman vrhovima prstiju samo uljepšava sjajan gol.

Potom slijedi lijepa igra i jednih i drugih, gde smo mogli da dotučemo rivala, ali lopta nije htjela u gol.

Poslednjih 20 minuta sam izmijenio 5 fudbalera, ne zato što su igrali loše, nego sto sam želio pružiti priliku i ostalim igračima.

Bio je nezgodan rezultat, 1:2, vjerovao sam u ove momke, da bi sjajan prodor Simića, koji ubacuje sa desne strane, a rezervista Kuljanin sjajno ulazi sa lijevog krila, i zabija za 1:3.

Pred sami kraj primili smo gol nespretnom reakcijom našeg golmana. Ovim putem bih još jednom čestitao svojim momcima na pobjedi. Domaćinu se zahvalio na fer i korektnoj igri, bili su pravi sportski prijatelji, pravi domaćini. Ovim putem im želim sportsku sreću u nastavku prvenstva. Rekao je Ćulum.

Strijelac eurogola Stefan Milošević je o utakmici izjavio:

Kada smo primili prvi gol, rekao sam prvo sebi, a i saigračima da igramo smireno i nastavimo se boriti. Bio sam siguran u njih i u našu igru. Kada mi je Mujkić odigrao povratnu loptu stvorila mi se prilika da šutiram što sam eto uspješno i uradio. Drago mi je sto sam učestvovao u listi strelaca i što sam pomogao ekipi da dodje do pobjede. Svojim saigračima sam zahvalan na poverenju i dobroj igri. Nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu. Rekao je Milošević

Drinini kadeti poslije 13 kola nalaze na trećem mjestu tabele kadetske lige grupa Sjever sa 27 osvojena boda. U sljedećem kolu dočekuju tima Gradine iz Srebrenika u Zvorniku.