U okviru priprema za start u Prvoj ligi Republike Srpske Drina je odigrala prijateljsku utakmicu sa ekipom Budućnosti iz Pilice, koja se priprema za početak prvenstva u Drugoj ligi Republike Srpske – grupa Istok.

Drina i Budućnost odigrali prijateljsku utakmicu u Zvorniku

Viđena je veoma dobra igra na obje strane, a bolji i efikasniji bio je prvoligaš koji je slavio sa 3:0. Drina je postigla tri gola, propustila još nekoliko prilika, dok će Budućnost se predstavila kao veoma kvalitetna ekipa u kojoj igra nekoliko iskusnih i kvalitetnih fudbalera, koji su igrali i Premijer ligu dok su nastupali za ekipu Drine.

Prvi gol postigao je Miloš Jokić iz jedanesterca, pošto je u kaznenom prostoru gostiju oboren Aleksandar Ilić. Na 2:0 povećao je Ivan Ninić, iskoristivši idealan centaršut Ilića sa lijeve strane u 29.minuti. Konačan rezultat postavio je gostujući igrač Ristić koji je postigao autogol, a prethodno su odličnu akciju izveli Stupar i Čirak napadači Drine.
Budućnost je propustila tri odlične prilike u prvom poluvremenu. Najprije je odlično šutirao Dalibor Mićić u 37. minuti malo kraj gola Bogićevića.Zatim je šut oprobao Ljubiša Jovanović u 43. minutu bez uspjeha, dok je u 45. minuti viđen je pravi karambol pred golom Bogićevića, šutirali su Krezović i Jovanović, ali bez rezultata.

Ekipa “Budućnost”Pilica

U 54. minuti odlično je prodro Ilić, ubacio pred gol Radića ali se nije snašao novjalija Filip Blagojević. Mladi Čirak je izašao sam pred golmana Stevanovića u 71. minuti, predriblao ga, ali je otišao suviše ulijevo i pogodio samo stativu. Seriju šansi za goste zaključio je Dalibor Krezović, kada je u 90. minuti bio sam pred golom Mladena Lukića, ali je njegov šut završio za malo kraj gola.

Ova utakmica je pokazala da treneri Veljko Cvjetinović i Siniša Obrenović, mogu biti zadovoljni stepenom pripremljenosti igrača i da spremni dočekuju početak prvenstva. Drina će generalnu probu pred početak prvenstva i utakmicu sa Rudarom u Prijedoru 11. avgusta imati u subotu protiv Podrinja u Janji.

Drina je igrala u sastavu: Bogićević, Mitrović, Jokić, Grahovac, Krstić, Trifković, Ninić, Molerović, Marković, Ilić, Blagojević. Još su igrali: Lukić, Kostić, Jevtić, Stupar, Alić, Čirak, Čelić i Stojkić.

Budućnost je izvela ovaj sastav: Radić, Pajić, Lazarević, Ristić, Lukić, Marković, Krezović, Kikić, Mićić, Jovanović, Ivanović. Još su igrali: Stevanović, Vasiljević, Marjanović, Jevtić, Simić i Močević.

Glavni sudija bio je Marko Taborin, a pomagali su mu Slavoljub Cvjetković i Milan Spasojević.