Fudbaleri Drine Zvornik pobjedili su sa 3:0 u okviru 3. kola Lige za prvaka RS tim Tekstilca Derventa na domaćem terenu u Zvorniku.

Drina potopila krojače Tekstilca golovima Dragutinovića i Musića (FOTO+VIDEO)

Već u prvom poluvremenu Drina je riješila utakmicu u svoju korist. Prvo je Dragutivnović u 24. pogodio mrežu Pećića, a samo tri minuta kasnije i Musić za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Dragutionović golom u sudiskoj nadoknadi prvog dijela.

Prvi gol je bio najljepši, Musić je povukao loptu sa svoje polovine i došao do protivničkog šesnaesterca, tada “potkopava” loptu koja dolazi do Dragutinovića koji letom kroz vazduh šutira i pogađa za 1:0. Nažalost ovaj gol nije snimljen najbolje, ali je bila dvostruka majstorija.

Ubrzo je Dragutinović asistenciju uzvatio nakon slobodnog udarca kada preciznim centaršutom pogađa Musića u glavu koji zakucava za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Dragutinović drugim golom, ovaj put nakon asistencije Stjepanovića.

U drugom poluvremenu Drina je napadala, ali puno manjim intenzitetom. Prilike za povećanje vodstva propustili su Dragutinović, Stupar, Ćulum i Stjepanović.

Zadovoljan igrom i rezultatom napokon je bio i Veljko Cvijetinović šef stručnog štaba FK Drina Zvornik.

Napokon smo odigrali jednu utakmicu kako treba i kako se očekuje. Igrali smo rastarećeno, a gosti su došli da se nadigravaju što je ostavilo dosta prostora da se prikaže dopadljiv fudbal. Postigli smo golove na vrijeme, mogli smo i više, ali sam zadovoljan i ovim, čestitam svojim igračima na prikazanoj igri, a i timu Tekstilca koji je pokazao fer i korektnu igru.

Stručni štab Cvijetinović- Krsmanović

Na poluvremenu sam sugerisao svojim fudbalerima da se fizički ne troše previše i da se čuvaju od povreda jer za vikend igramo derbi sa timom Zvijezde 09, jedini tim u ligi prvaka kojeg ove sezone nismo pobjedili. Rekao je Cvijetinović za portal Zvornicki.ba poslije utakmice.

Marko Stojić trener Tekstilca čestitao je na pobjedi fudbalerima Drine i dodao: Mi smo danas bili dosta oslabljeni, nije nam nastupilo čak pet fudbalera i ovo je ono što smo mogli prikazati. Pad od 20 minuta u prvom poluvremenu bilo je nenadoknadivo za moj tim. Drina je zaslužila ovu pobjedu. Izjavio je Stojić.

Na fotografiji stoji trener Stojić

Dvostruki strijelac i asistent na ovom susretu Nemanja Dragutinović kratko je prokomentarisao pobjedu i igru nakon meča:

U prethodnim mečevima sam promašio nekoliko prilika, tako da sam presretan što sam napokon uspio zabiti za pobjedu. Dobar osjećaj i treba nam što više ovakvih pobjeda. Dobro smo igrali, moji suigrači su pružili dobru igru, tako da je i meni bilo lakše doći do izražaja. Rekao je Dragutinović.

Dragutinović u plavom dresu

Ermin Musić je najzaslužniji za prvi gol kada je lucidnim potezom uposlio Dragutinovića, nakon toga je i Musić pogodio za 2:0. O svemu tome je Musić rekao: Osjećaj je odličan kada se gol postigne, poslije dugo vremena danas mi se posrećilo i drago mi je zog toga. Bila je ovo naša dobra timska igra i ovog vikenda ćemo raspoloženi da dočekamo Zvijezdu i malo joj pomrsimo račune. Izjavio je Musić nakon utakmice za portal Zvornicki.ba.

Musić izvodi aut

U narednom kolu u sbuotu Tekstilac dočekuje Podrinje iz Janje, dok Drina  čeka Zvijezdu 09.

FK Drina – FK Tekstilac 3:0 (3:0)
Stadion u Zvorniku.
Sudija Docić Milan (Banja Luka).
Strijelci: Dragutinović 24’ i 45+1’, Musić 27’ (Drina).
Žuti kartoni: Đekić (Tekstilac).

FK Drina: Bogićević, Majlović (od 60. Kostić), Musić, Vasiljević, Stjepanović, Stupar, Dragutinović (od 70. Nikolić), Jokić, Molerović (od 53. Kikić), Vasić, Ćulum.

FK Tekstilac: Pećić, Marić, Vukadinović Dr. (od 66. Ćorić Da.), Jolović, Perić ( od 87. Trivić), Ćorić De., Komlenović, Đekić (od 84. Vukadinović Da.), Duspara, Simić, Eminović.

Da bi pogledali više fotografija sa današnjeg susreta posjetite zvaničnu stranicu portala Zvornicki.ba ili klikom na link https://www.facebook.com/media/set/?set=a.447983598967373.1073741844.228999654199103&type=1&l=11a0dd58ea