Danas je u Etno selo Stanišić na vještačkom terenu odigran prijateljski susret između timova FK Drina Zvornik i FK Sloga Crnjalevo. Klubovi su iskoristili odgodu prvenstva za dodatno uigravanje svojih ekipa.

Drina savladala tim Sloge Crnjalevo u prijateljskom susretu (FOTO+VIDEO)
Udarni trio Avdić, Ćulum i Vasić

FK Drina je danas više pokazala i na neki način revanširala se Slogi za raniji poraz u toku priprema. Golovima Stupara i Markovića Drina je danas savladala Slogu konačnim rezultatom 2:0.

Odgoda prvenstva je pomogla da Drina dodatno uigra svoj tim i danas u posljednjoj prijateljskoj utakmici pokaže pravo lice.  Drina je krenula ofanzivno i već poslije 13 minuta igre izborila penal nakon šuta Molerovića kojeg je igrač Sloge sa gol linije odbranio rukom. Iskusni Ćulum namješta loptu i šutira u 14 minutu, ali golman Sloge uspješno brani.

Danas najbolji na terenu Slađan Stupar iz dobre akcije doveo je Drinu u vosstvo u 25 minutu. Nakon gola Drina je stala sa igrom i dobila dosta problema na sredini terena. Sloga je pokazala zašto predvodi drugoligaški karavan i najozbiljnije pretenduje na prvu ligu.

Sredinom drugog poluvremena, nakon ulaska Markovića, Damjanovića  i Dragutinovića drina dominira na terenu. Ubrzo je usljedila akcija u kojojDamjanovic asistira Markoviću i to je bilo konačnih 2 -0 za drinu. Samo 5 minuta posle Damjanović se našao sam pred golom ali se prilikom prijema lopte ne snalazi najbolje i loptu šalje tik pored stative.

Velika konkurencija Stupar i Stjepanović, ali i veliki prijatelji

Damjanović je još jednom svojom mladošću, i lucidnošću koju samo mladost nosi oduševio sve prisutne na terenu.

Napokon je igrom bio zadovoljan i šef stručnog štaba Drine Veljko Cvijetinović koji je za naš portal izjavio:

Utakmica koja nam je zbog odlaganja početka prvenstva odlično poslužila za još jednu provjeru pred start prvenstva. Veoma kvalitetna ekipa Sloge ni u jednom segmentu igre na zaostaje za za kvalitetnijim ekipa u Prvoj ligi Srpske.

Pres budućih šampiona

Današnju utakmicu odigrali smo čvrsto takmičarski sa dosta problema na sredini terena u prvom poluvremenu. Drugi dio je izgledao i na terenu bio puno organizovanije i odlučnije. Zamjene su ispunile zadatke i doprinele boljoj igri.

Mladi Damjanović, Dragutinović, Marković i iskusni Kikić odradili su ogroman posao za još jednu pobjedu koja će nam dati dodatno samopuzdanje. Rekao je Cvijetinović za portal Zvorniki.ba.

Ovo je ujedno bio i prvi poraz Sloge u pripremnim utakmicama ove godine.