U jedanaestom kolu omladinske fudbalske lige BiH, grupa Sjever, u Zvorniku su se sastali kadetske i juniorske selekcije FK Drina i FK Radnički Lukavac.

Eurogolovi Tomića i Miloševića nedovoljni za pobjedu juniora Drine
Juniori FK Drina Zvornik lideri prvenstva BiH, grupa Sjever

Derbi kola omladinske lige igrali su juniori Drine i Radničkog jer je Drina prije ovog kola zauzimala prvo mjesto sa četiri boda prednosti od trećeplasiranog tima Radničkog.

Utakmica je krenula otvoreno i bez puno kalkulacija kako i priliči timovima iz vrha tabele. Trebalo je pet minuta da Drina dođe u vodstvo. Ispred protivničkog šesnaesterca dobro su kombinovali  Maksimović i Tomić koji loptu šalje u sam rašlje nemoćnog golmana Bjelića.

Poslije nekoliko propuštenih prilika za ekipu Drine, usljedilo je nekoliko pogrešaka odbrane Drine i Radnički stvara prvu priliku u 21.minutu, a koju koristi Subašić koji  iz mrtvog ugla pogađa gol Krstića za poravnjanje.

Juniori Drine se nisu ni oporavili od šoka, a u 24.minutu juniori iz Lukavca su već vodili 2:1. Nakon dobro izvedenog kornera Bećirovića slabo reaguje golman Krstić i prima gol koji donosi vodstvo gostima.

U napadu Maksimović i Čirak

U nastavku dosta nepovezane igre oba tima. Prekršaj je za Drinu na nekih šesnaest metara iznudio Milošević. Loptu uzima najbolji igrač u ovom susretu, Dragiša Milošević, popularni Giša, koji precizno šutira i postiže eurogol te donosi poravnjanje za tim Drine. Pogledajte pogodak Miloševića:

Kada su svi očekivali da je to sve golova u prvom poluvremenu, Tomić upućuje odličnu loptu prema Damjanoviću koji probija lijevu stranu i izlazi 1:1 sa protivničkim golmanom koji ga ruši u svom šesnaestercu. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a golman Bijelić prolazi sa žutim kartonom poslije ovog starta.

Damjanović probija

Loptu uzima Tošić koji sa bijele tačke šutira i rutinski pogađa za 3:2 i novo vodstvo juniora Drine, a tim se rezultatom odlazi i na odmor. Pogledajte gol Tošića:

U drugom poluvremenu, igru su bolje otvorili gosti koji su krenuli ofanzivno i koriste smušenost ekipe Drine za još jedno poravnjanje na utakmici.

U 59.minutu, poslije dvije propuštene prilike za tim Radničkog, u šesnaestercu Drine najbolje se snalazi Husić i trese mrežu Erkića rezervnog golmana Drine.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mjenjao, Drina je imala veći broj prilike, ali napadači nisu imali dovoljno prisebnosti u završnici.

Kombinacija Miloševića, Tomića i kapitena Andrića

Strijelac prvog eurogola na utakmici Nemanja Tomić je o postignutom golu i utakmici je izjavio:

Saigrač Maksimović i ja smo uradili dobar dupli pas, izbacili smo dva protivnička igrača, ukazao se prostor za šut pa sam se i odlučio na to.

Zaista je to jedan nevjerovatan osjećaj za svakog kada sam vidjeo da lopta ulazi u gol. Utakmica je bila dobra i mislim da smo bili bolji i da smo zaslužili sve tri boda na ovoj utakmici. Mi se ovdje nećemo predati, potrudit ćemo se da budemo idalje na vrhu tabele. Rekao je Tomić.

Najbolji danas na terenu bio je i povremeni prvotimac Dragiša Milošević, popularni Giša. O samoj utakmici i postignutom golu Milošević je izjavio:

Milošević kreator većina napada Drine

Namjestio sam loptu, pogledao prema golu i vidjeo sam da je golman loše postavljen. Šutnuo sam loptu u golmanov ugao, i onda je ona otišla tamo gdje sam želio, gledao sam kako ulazi u rašlje i bio presretan zbog toga.

Mislim da smo bolji, ali nismo imali dovoljno sreće u završnici. Gosti su iskoristili naše greške, ali ništa mi dižemo glavu gore i idemo dalje. Rekao je Milošević.

Juniorska ekipa juniore Drine još uvijek je na prvom mjestu tabele omladinske fudbalske lige BiH sa dva boda prednosti u odnosu na OFK Gradina iz Srebrenika koja ima i utakmicu manje.