U Zvorniku je odigrana utakmica drugog kola prve lige RS u kojoj su fudbaleri Drine i Alfe odigrali nerješeno 1:1.

Fudbaleri Drine i Alfe odigrali nerješeno u Zvorniku 1:1
Prvi trening priprema za novu sezonu

O samoj utakmici za portal Zvornicki.ba trener Drine Veljko Cvijetinović je izjavio:

Utakmica u koju smo ušli pripremljeni da će biti teška u svakom smislu. Stvorili smo veliki broj šansi za gol, ali je realizacija bila slaba. U ključnim momentima smo propustili priliku da povedemo i onda smo kažnjeni golom posle naše greške. Morali smo da jurimo rezultat što nas je dodatno iscrpljivalo.

Posle izjednačujući gola imali smo ponovo nekoliko povoljnih prilika da povedemo ali je ponovo izostala realizacija. Po nepisanom pravilu za takve promašaje ekipe bivaju kažnjene što se i nama pred kraj utakmice moglo desiti.

Publika u Zvorniku je vidjela jednu zanimljivu utakmicu sa puno šansi ali rezultat nije onakav kakav smo svi očekivali. Nadamo se da ćemo ovaj bodovni zaostatak nadoknaditi već na sledećoj utakmici u Istočnom Sarajevu.

Modriča se pokazala kao jako kvalitetan protivnik ali smo ipak mi isključivi krivci za ne osvojena sva tri boda u ovoj utakmici. Rekao je Cvijetinović nakon utakmice.

Kako prenosi portal Infobirač.net u duelu bivših premijerligaša Drina i Modriča Alfa su podijelili bodove u veoma intersantnoj utakmici. Susret su bolje otvorili domaći igrači i već u 4. minutu posle prodora Ninića i centaršuta Trifkovića, Blagojević je sa par metara prebacio loptu preko gostujućeg gola.

Gotovo identična situacija viđena je u 11. minutu kada je nakon ubacivanja Trifkovića glavom preko gola šutirao Blagojević, a Tripić izbacio loptu u korner. Osam minuta kasnije Trifković je uposlio Ilića koji je iz idealne situacije prebacio loptu preko gola.

U jeku napada domaćih gosti su stigli do vođstva. Zlatković je prošao po levoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac gde je odbrana domaćih smušeno reagovala, a sve je na najbolji način iskoristio Šuka i pospremio loptu u donji desni ugao domaćeg gola.

U nastavku Drina od početka kreće agresivnije i već u 48. minutu stiže do izjednačenja. Korner je izveo sa desne strane Ninić, a loptu sa pet metara glavom u mrežu je proveo Jevtić.

Samo minut kasnije Ilić je promešao odbranu gotiju i uposlio Blagojevića koji je sa desetak metara šutirao preko gola. U 56. minutu Molerović je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane zamalo pored gola.

U 63. minutu Šuka je prošao po lijevoj strani i uposlio Tadića koji šutira preko gola iz izgledne situacije. U 69. minutu nakon kontranapada gosti su imali priliku, međutim nisu se snašli i prilika je otišla u nepovrat. U 90. minutu posle greške Grahovca lopta došla do Šuke koji je izašao sam pred Bogićevića, ali je golman Drine refleksnom reakcijom spasio svoju mrežu.

DRINA – MODRIČA ALFA

1 : 1 (0 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Jovo Karić (Trebinje) 7. Strelci: Jevtić u 48. minutu za Drinu i Šuk u 29. minutu za Modriču. Žuti kartoni: Molerović, Spasojević (Drina), Lukić, Šuka, Kojić (Modriča).

DRINA: Bogićević, Trifković, Jevtić, Grahovac, Krstić (od 46. Damjanović), Ilić, Mitrović, Blagojević (od 57. Spasojević), Jokić, Molerović, Ninić.

MODRIČA ALFA: Tripić, Đekić, Lukić, Purić (od 53. Tadić) N.Prljeta (od 77. Osmić), Zlatković, Šuka, R.Prljeta (od 61. Lzareski), Kojić, Trifković, Damjanović.

Igrač utakmice: Siniša Jevtić (Drina).