Fudbaleri Drine iz Zvornika savladali su u posljednjem kolu jesenjeg dijela Druge lige, grupa Istok, ekipu Veleža iz Nevesinja rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Miloš Jokić iz jedanaesterca u 56. minutu. Drina je tokom cijele utakmice bila bolji protivnik, a gosti su jalovu inicijativu pokazali tek nakon postignutog gola.

Fudbaleri Drine savladali Velež iz Nevesinja minimalnom pobjedom za kraj jesenjeg dijela prvenstva

Domaći su prvi zaprijetili preko Boričića, koji je šutirao preko gola u 12. minutu. Deset minuta kasnije Boričić centrira sa desne strane, a Spasojević nakon dobrog skoka glavom zahvata loptu, ali Zurovac odlično brani. Posljednju priliku u prvom dijelu meča Zvorničani su imali u 43. minutu, kada je Pljevaljčić glavom zahvatio loptu u petercu gostiju, ali je Zurovac opet bio na visini zadatka i loptu izbacio u korner.

U drugom poluvremenu, Drina je prvu akciju napravila u 54. minutu preko Markovića, koga je, nakon prijema lopte, u šesnaestercu nagazio Repović te je sudija Milan Tadić pokazao na bijelu tačku. Sigruan realizator bio je Miloš Jokić, koji je precizno šutirao tako da odlični golman Zurovac, koji je pročitao stranu, nije uspio da odbrani svoju mrežu te je od 56. minuta Drina vodila sa 1:0.

U 67. minutu domaći su mogli da povećaju prednost i riješe utakmicu, ali je udarac Pljevaljčića, koji je prošao nekoliko gostujućih igrača u šesnaestercu, odbranio Zurovac i odbio je do Erića, koji je potom šutirao preko gola.

Jedinu priliku gosti su stvorili u 74. minutu, kada se nakon ubacivanja Mrkajića u šesnaestercu dobro zagradio Drašković, ali je mlako šutirao te je golman Todorović lako uhvatio ovu loptu.

Posljednju priliku na meču, koji je obilovao nespretnim startovima igrača obje ekipe te je lopta često izbacivanja van terena zbog ukazivanja pomoći, imala je domaća ekipa u 88. minutu kada je Damjanović sam primio loptu u šesnaestercu i šutirao po zemlju, ali je Zurovac opet bio na visini zadatka.

Drina je pobjedom u ovom meču zadržala drugu poziciju na tabeli sa 31 osvojenim bodom bez obzira na sutrašnji rezultat u Sokocu, gdje gostuje vodeći tim Druge lige grupa Istok, Leotar iz Trebinja. Nakon petnaest odigranih kola Drina je imala skor od 9 pobjeda, četiri remija i dva poraza.

DRINA – VELEŽ

1:0 (0:0)

Zvornik. Stadion: Gradski u Zvorniku. Sudija: Milan Tadić (Pale). Gledalaca: 300. Strijelac: Miloš Jokić u 56. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Alić, Damjanović (Drina), a Šiljegović, Stajić, Radović i Milidrag (Velež).

DRINA: Todorović, Erić (od 74. Trifković), Vasiljević, Ilić, Mitrović, Marković (od 68. Alić), Boričić, Jokić, Pljevaljčić, Spasojević (od 46. Damjanović), Vasić. Trener: Miroslav Milanović.

VELEŽ: Zurovac, Vučetić, Mrkajić, Šiljegović, Drašković, Stajić, Repović, Radović, Milidrag, Ivanišević, Grujičić. Trener: Mijat Mišeljić.