Fudbaleri Drine u prvih 15 minuta utakmice zabili jedan, a onda primili tri gola, novi poraz u prvenstvu za put ka dnu tabele

Fudbaleri Drine doživjeli su i svoj šesti poraz u dvanaestom kolu Prve lige Republike Srpske i napravili dodatni korak ka zoni ispadanja, Ovaj put kobna je bila ekipa Sutjeske iz Foče koja je slavila rezultatom od 3:1, a zanimljivo je da su fudbaleri Drine poveli u 4. minuti utakmice, a do 15.minute već gubili 3:1 što je bio i konačan rezultat.

Drina jeste otuputovala na ovu utakmicu desetkovana bez usluga nekih od ključnih igrača poput Ilića, Milinkovića, Srećekovića, Hidića, Baždarevića, Lazića… navedeni igrači nisu potovali jer su neki od njih kartonirani, neki povrijeđeni, a neki uvrijeđeni. Ipak to nije opravdanje bilo kojoj ekipi da primi 3 gola u 15 minuta, pogotovo nakon vodstva tima, a uz to je i zadnja linija bila skoro pa u najjačoj postavi. Ukoliko se pogleda prvih dvanaest kola, zadnja linija Drine je među onim lošijim u prvenstvu sa 15 primljenih golova uz najlošiji napad u prvenstvu koji je postigao svega 9 golova (strijelci uglavnom fudbaleri iz odbrane) onda je sasvim logično da je Drina pri samom dnu prvoligaške tabele.

Fudbaleri, posebno oni mlađi, samopouzdanje izgrađuju na osnovu svoje igre i treninga. Ono što je zanimljivo kroz cijelo prvenstvo, a i ovo kolo, jeste povjerenje šefa stručnog štaba Drine Dragana Mićića prema početnom sastavu i prvih 11, pa tako tokom cijelog prvenstva nije izvršena niti jedna izmjena na poluvremenu utakmice, kao ni to da se iskoristi svih pet dozvoljenih izmjena koje treneri širom svijeta kako bi promijenili ritam utakmice i povećali brzinu igre na terenu. U Foči je nakon tri primljena gola u 19.minutu zamijenjen Janjušević, ali zbog povrede koju je zadobio prilikom postizanja gola u 4.minutu utakmice.

I onda je trener Drine Dragan Mićić, početnih 11 koji su uspjeli primiti čak tri gola za 15 minuta i nakon toga biti ravnopravan protivnih na terenu (ne bolji i opasniji) ostavio bez zamjene sve do 87.minute. Praksa u svijetu fudbala jeste da izmjene u zadnjih 5 minuta vršite kako bi debitovao neki klinac od 15-16 godina, kako bi publika nagradila najboljeg igrača na terenu prilikom izlaska, da ukradete koji minut prije kraja utakmice itd itd. Kada u izgubljenoj utakmici mijenjate u zadnjih 5 minuta utakmice pri negativnom rezultatu da bi u igru uveli fudbalere koji cijelu sezonu treniraju, igraju i griju klupu onda ih dodatno ponižavate i ubijate njihovo samopouzdanje i nanosite direktnu štetu samopouzdanju tog fudbalera, Klubu i sebi kao stručnom licu.

Ekipa bez samopouzdanja najbolji je opis igre na terenu FK Drina Zvornik u prvih dvanaest kola, a trener Mićić stoji iza svog sistema igre i fudbalera kojima vjeruje, što bi se reklo ne odustaje (Igra sa četvoricom u zadnjoj liniji, tri defanzivna vezna, ne mijenja više od dva igrača do 80 minute utakmice…). Podsjećamo ga da je na početku sezonu nakon nekoliko odigranih kola izjavio da će u slučaju loših rezultata zbog povjeranja koje ima u fudbalere i lošd igre na terenu podnijeti ostavku.

Prema informacijama kojima raspolažemo do ostavke još uvijek nije došlo, a rezultati du daleko od očekivanog i pozicije na tabeli među prvih pet ekipa.

U nastavku možete pročitati izvještaj sa utakmice iz Foče koji je ranije objavio portal sportDC.net:

Derbi začelja odigran na stadionu pokraj Ćehotine u potpunosti je opravdao očekivanja, u odličnoj fudbalskoj predstavi Sutjeska je bila bolja i zasluženo stigla do važnih bodova.

Gosti iz Zvornika su se fočanskoj publici pokazali u vrlo dobrom izdanju i svakako zaslužuju bolje mesto na tabeli nego što to njihov trenutni plasman pokazuje.

Prvih petnaest minuta utakmice je proteklo u furioznom tempu, igri i golovima za pamćenje. Od početka utakmice igralo se otvoreno sa obe strane i već u 4. minutu gosti su stigli do prednosti, Janjušević je iskoristio grešku domaćih igrača na sredini terena, oteo loptu napravio solo prodor po desnoj strani i iskosa sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu domaćeg gola.

Radost Zvorničana kratko je trajala, tek jedan minut kada je Nikola Mojović lepo uposlio Dačevića koji je idealno prosledio loptu prema Sekuliću, a on manirom rasnog strelca savladao nemoćnog Markovića.

U 11. minutu Sutjeska pravi potpun preokret, Nikola Mojović je uputio idealan centaršut sa desne strane u šesnaestecu pronašao najboljeg aktera ovog meča Sekulića koji glavom pogađa gol Drine. Potvrda da je povratak Nikole Mojovića nakon povrede i oporavka bio pun pogodak potvrdilo se u 15. minutu kada je najbollji igrač i kapiten Sutjeska kao rukom iz slobodnog udarca pred golom gostiju uposlio Miroslava Đorđevića, a defanzivac Fočaka lepo glavom poslao loptu pod prečku gola gostiju. Niko tada na fočanskom stadionu nije pomislio da će ovo biti i konačan rezultat.

Igralo se i dalje otvoreno, obostrano napadački i u nastavku utakmice. U dva navrata se posebno istakao domaći golman Šarović, u finišu prvog poluvremena odbranio je skoro nemoguće kada mu je udarac sa pet metara uputio Vidaković, a slično je bilo i na početku drugog dela, tačnije u 49. minutu, ponovo se Vidaković naša oči u oči sa mladim golmanom Sutjeske koji je odbranio njegov šut i potvrdio da izrasta u vrhunskog čuvara mreže.

I golman Drine Marković je istakao svoje golmanske kvalitete u 68. minutu kada je na čudan način odbranio odličan udarac Nikole Mojovića.

SUTJESKA (F) – DRINA (Z) 3:1 (3:1)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka) 7. Strelci: Sekulić 5. i 11; M. Đorđević 15. minut (Sutjeska) Janjušević 4. minut (Drina) Žuti kartoni: Janjušević (Drina)

SUTJESKA (F) – Šarović 7,5, Đ. Đorđević 7, V. Ivanović 7, Dačević 7 (od 70. Milović -) D. Mojović 7, N. Mojović 8 (od 85.Taiga -) Sekulić 8 (od 70. A. Gagović -) Mihajlović 7,5, M. Đorđević 7,5, Arsenović 7,5, Blagojević 7 (od 81. B. Radović -)

DRINA (Z) – Marković 6, Janjušević – (od 19. Vidaković 6,5) Jokić 6, Alić 6 ( od 87. Hadžiavdić -) Mićić 6 (od 87. Živković -) Stjepanović 7, Bogdanović 6,5 (od 87. Savić -) Pantić 6,5, Andrić 6,5, Janjić 6,5 Ćulum 7.

Igrač utakmice : Branko Sekulić (Sutjeska)

Drina u narednom kolu dočekuje ekipu Borca iz Dubice.