Utakmica između OKK Dina princip i SKK Student Igokea koja je u ponedjeljak održana u Zvorniku opravdala je epitet derbi kola Prve lige RS. U okviru 5. kola OKK Drina Princip izgubila je na svom terenu od SKK Student Igokea rezultatom 89 : 81.

Iako su upisali poraz košarkaši Drine pokazali princip

Zvorničani su doživjeli još jedan poraz na svom terenu ali nisu razočarali brojnu publiku u Rekreativno sportskom centru.

Oko 450 gledalaca pratilo je jednu neizvjesnu košarkasku predstavu prepunu atraktivnih poteza.

Zvorničani su loše otvorili utakmicu i dozvolili protivniku da vrlo brzo ostvari visoku prednost od 18: o4 da bi se prva četvrtina zavrsila sa ipak podnošljivih 24: 18 u korist gostiju. U drugoj četvrtini nastavljena je dominacija gostiju , dok Zvorničani nikako su mogli da pronađu svoju igru. U jednom momentu prednost je iznosila 18 poena , da bi se na odmor otislo sa ogromnih i skoro nedostižnih 52: 36 za Banjalučane.

Malo je ko vjerovao u dvorani u mogući preokret na utakmici, osim samih košarkaša. U drugom poluvremenu kao da je na teren izašla sasvim druga ekipa. Snažnom i agresivnom odbranom i znatno efikasnijom igrom u napadu zahvaljujuci raspoloženom Kolakoviću i Gavriću , asistencijama Rajkovića i Vlačića, Zvorničani su iz minuta u minut smanjivali prednost gostiju, nošeni na krilima publike koja je osjetila mogući preokret. Do kraja treće četvrtine OKK Drina Princip prepolovila je prednost gostiju na 8 poena.

Bogat sportski vikend u Zvorniku
OKK Princip-Drina

Poslednja četvrtina donosi furiozan pocetak Zvorničana. Vrlo brzo sustižu goste i dolaze na dva poena zaostatka. Pet minuta prije kraja meča, trojkom Gavrića Zvorničani dolaze do prednosti 76:74 uz erupciju oduševljenja na tribinama. U narednom napadu Gavrić presjeca loptu i nakon atraktivnog zakucavanjem ekplodirala je zvornicka dvorana za 78 :74. Banjalučani se ubrzo oporavljaju od šoka, koji nisu iskoristili Zvorničani da uvećaju prednost i dolaze do izjednačenja koje se održalo dvije minute pred kraj utakmice.

Zvornički košarkaši u narednim napadima nisu iskoristili otvorene šuteve za tri poena, što trojkama kažnjava gostujuca ekipa i na 50 sekundi pred kraj utakmice dolaze do šest poena prednosti. U nastavku Zvorničani nisu uspjeli sustići zaostatak i utakmica se završava u korist gostujuće ekipe koja je zasluženo slavila sa 89 :81 .

Ovom utakmicom Zvornicki kosarkasi pokazali su karakteri da i nakon minuss 16 uzdignu se i naprave preokret protiv izuzetno kvalitetnog protivnika.

Utakmica je bila prava poslastica za sve ljubitelje košarke , i ostaje žal za propustenim prilikama na meču. Već narednu šansu za ispravak Zvorničani će imati u Prijedoru gdje ce u nedelju u okviru 6 kola igrati protiv istoimene ekipe.