Juniori FK Drina Zvornik nisu uspjeli savladati svoje vršnjake iz Sloge Simin Han odigravši mršavih 2:2 u 16.kolu omladinske lige BiH grupa Sjever. Na domaćem terenu juniori Drine pokazali su borbenu igru, ali podatak da nije bilo nijednog rezervnog igrača na klupi govori o neozbiljnosti kojom se pristupilo nastavku takmičenja.

Juniori FK Drina odigrali neriješeno protiv Sloge Simin Han, povećali zaostatak za liderom na tabeli (FOTO)
Juniori FK Drina Zvornik

Iako su juniori FK Drina Zvornik jesenji dio prvenstva završili prvi na tabeli, u prva tri kola nevjerovatne situacije se događaju sa ovim timom.

U zimskoj pauzi ovaj tim su napustila dva juniora koji su prešli u Napredak iz Šepka. Jedan fudbaler je odustao, jedan je priključen prvom timu, a nekoliko “fudbalera” dolazi na utakmice samo kada su raspoloženi za igru.

Nevjerovatno je da se nastavku juniorskog prvenstva pristupilo toliko neozbiljno i nezainteresovano. Pored rezultata koje su postigli u jesenjem dijelu šampionata i puta ka Premijer ligi BiH, moogu se zaraditii i veliki novci za naše uslove.

Omladinska selekcija koja izbori ulazak u Premijer ligu BiH dobija 35 hiljada KM nagrade. Ovo su još uvijek nezvanični podaci, ali vrlo vjerovatno istiniti. Doći u situaciju da jesenji šampion juniorskog prvenstva umjesto da lovi prvo mjesto, lovi 11 igrača da može izaći na teren, nedopustivo je za seoske sredine, kamoli za gradski klub sa tradicijom kao što je FK Drina Zvornik.

Problem je rješiv, vrlo malo truda je potrebno. Samo taj trud mora neko uraditi. Ko će, vidjet ćemo.

Iako jedanaest juniora na terenu bez mogućnost zamjene, momci su ostavili srce na terenu. Čudna kombinatorika uspješno je izvukla maksimum od fudbalera na pozicijama koje nikada ranije nisu igrali, silom prilika ovaj put su morali. Hrabra i odlučna igra juniora Drine zamalo je donijela nova tri boda.

Cijelu utakmicu igralo se čvrsto na sredini terena. Drina dolazi u vodstvo u 12.minutu susreta, nakon centaršuta Čiraka glavom pogađa Rade Stevanović. Najbolji pojedinac na terenu zasigurno je bez konkurencije bio strijelac prvog gola na ovom meču. Rijetki su fudbaleri koji igraju ovu igru sa žarom kao što to radi Stevanović.

Do kraja prvog poluvremena bilo je prilika na obje strane, a gosti dolaze do izjednačenja autogolom fudbalera Drine.

Kada je igra izgubila na tempu i umor sustigao fudbalere Drine, u 84.minutu po lijevoj strani je probio Ristić koji ubacuje u šesnaesterac, odbrana Sloge se ne snalazi, loptu krade Hidić i vraća do Čiraka koji rutinski matira nemoćnog golmana šutem po zemlji.

Kada su svi očekivali kraj i tri nova boda, dobar napad gostiju i prekid. Nakon centaršuta koji je putovao nekoliko sekundi i gužve u šesnaestercu makazice radi Aldin Teparić i postiže eurogol kakav se rijetko viđa.

Najrealniji rezultat bio je neriješen.

Nevjerovatno je kako se FK Drina Zvornik olako odriče novaca od fudbalskog Saveza BiH. Ukoliko se ispostavi tačnim podatak da je nagrada za ulazak u omladinsku Premijer ligu BiH 35 hiljada KM, neko mora odgovorati zbog neiskorištene prilike i nonšalantnog odnosa prema još jednoj generaciji zvorničkih fudbalera.