Juniori Zvornik-Basketa upisali prvu pobjedu na polufinalnom turniru koji se igra u Bijeljini ovog vikenda

Danas je u Bijeljini započeo polufinalni turnir Košarkaškog saveza Republike Srpske na kojem je Zvornik-Basket upisao prvu pobjedu.

Juniori Zvornik-Basketa upisali prvu pobjedu na polufinalnom turniru
Pobjednički selfi zvorničkih juniora nakon utakmice

Na polufinalnom susretu pored zvorničkih košarkaša nalaze se i juniori KK Radnik Bijeljina, KK Bileća i KK Slavija Istočno Sarajevo. Turnir se igra na bodovni sistem svaka ekipa protiv svake i prve dvije idu na finalni turnir za prvaka Republike Srpske. Plasman na finalni turnir za prvaka RS ujedno je i karta za Premijer ligu BiH u juniorskom uzrastu.

U prvom duelu danas se tim KK Zvornik-Basketa sastao sa timom KK Radnik Bijeljina. Konačan rezultat je bio 70:67 u korist zvorničkih košarkaša. Utakmica je ušla u uzbudljivu završnicu i produžetke iako su Zvorničani na poluvremenu vodili sa 11 poena prednosti.

Očigledan pad koncentracije zvorničkih juniora u današnjoj utakmici ne smije se ponoviti u nastavku turnira ukoliko Zvorničani žele i ove godine igrati Premijer ligu BiH.

Ljubomir Tijanić, trener juniora KK Zvornik-Basket o samoj utakmici je rekao:

Prvo poluvrijeme smo dobro odigrali ostvarili prednost od jedanaest poena. Nažalost pad u drugom poluvremenu i loša igra dovela nas je u neizvjesnu utakmicu, 10 sekundi do kraja nismo iskoristili zadnji napad za pobjedu. Ušlo se u produžetak i onda na 2 minuta do kraja produžetka, gubili smo 5 razlike. Iskustvo igranja Premijer lige BiH prošle godine donijelo nam je povratak u meč. Zavšnicu smo rješili u svoju koristi mirniji nastavak turnira. Potrebna nam je sutra jedna pobjeda za odlazak na finalni turnir. Rekao je Tijanić

Uvijek emotivni treneri Dejan Gajić i Ljubomir Tijanić FOTO: Arhiv

Polufinalni turnir Zvornik-Basket nastavlja sutra ujutru od 9i 30, a u popodnevnim časovima završna utakmica protiv Slavije u 15 i 30 prema planu domaćina turnira.

Ukoliko nedjelju budete provodili u Bijeljini, svratite do sportske dvorane i pružite podršku zvorničkim juniorima kako bi i ove gdoine gledali Premijer ligu BiH u Zvorniku.