Drina Princip je savladala ekipu Sokoca u 14. kolu Prve lige Republike Srpske sa 76:74. Pobjednika je odlučila trojka Srđana Kovaćevića, koji je pogodio na dvije sekunde prije kraja, pri vođstvu gostiju od 74:73.

Košarkaši Drina-Princip slavili u još jednoj infarkt završnici, trojkom Kovačevića u zadnjim sekundama

Po četvrtinama je zabilježen sljedeći rezultat: 19:19, 17:20, 21:20, 19:15.

Osim ekipe Borca u Zvornik nije došla bolja ekipa u ovom prvenstvu i nije viđena kvalitetnija i dramatičnija utakmica. Gosti su poveli sa 2:0, ali je Kovačević trojkom preokrenuo rezultat, a domaći su vodili do 15:8. Uslijedila je serija gostiju od 8:0 i vođstvo do 16:15. Ipak je prva četvrtina završena 19:19. I drugu četvrtinu gosti počinju bolje i na kraju je dobijaju sa 20:17 te vode sa 39:36.

U trećoj četvrtini gosti igraju dobro i snažno, ali domaći je ipak dobijaju sa 21:20, ponajviše zahvaljujući Pavlu Boljkovcu i Dušanu Kneževiću i smanjuju na 57:59.

Početkom posljednje četvrtine trojke pogađaju Boljkovac, Hajduković i Aleksa Milićević pa domaći pri kraju utakmice preokreću rezultat i vode vode sa 73:72. Gosti se ne predaju i na 13 sekundi prije kraja pogađaju za dva poena i vode sa 74:73. Uslijedio je već opisan posljednji napad u kojem je Srđan Kovačević pogodio trojku za ogromnu radost igrača Drina Princip, ali i vjernih navijača.

Najefikasniji u redovima Drine Princip su bili Boljkovac sa 18, Kovačević sa 15 i Knežević sa 14 koševa dok je u ekipi Sokoca najbolji bio Igor Đerić sa 20 poena.

Nakon ove prave herojske pobjede Drina Princip ima 8 pobjeda i šest poraza te se nalaze na diobi trećeg i četvrtog mjesta na tabeli Prve lige Republike Srpske.

U idućem kolu Drina Princip je takođe domaćin i igra sa ekipom Slobode 73.