U nastavku prenosimo odlično urađen tekst sa portala radio Osvita koji su pratili naše košarkaše u drugom kolu prilikom gostovanja u Istočnom Sarajevu.

Košarkaši Drine pobjedom u gostima pokazali da su ozbiljna ekipa
OKK Princip-Drina

Košarkaši Drina –Princip ostvarili su prvu pobjedu u meču 2. kola Prve lige RS, Zvorničani su savladali u Istočnom Sarajevu ekipu OKK Slavije 66:78. (17:12, 15:29, 17:16,17:21)

Trener Drina Principa Vladan Erić je rekao da je meč bio težak i veoma značajan za obje ekipe:

Očekivali smo tvrdu i tešku utakmicu , jer je bila značajna za obje ekipe koje su doživjele poraze u prvom kolu. Krenuti sa dva poraza u prvenstvu dovodi ekipu u neprijatnu situaciju. Slabije smo započeli meč, ali smo ksnije konsolidovali redove i došli do svoje igre.

Imali smo određenih oscilcija u igri i grešaka koje moramo ispraviti. Čestitam igračima na pobjedi i ekipi Slavije na fer i korektnoj igri. Mi se okrećemo narednom meču sa Sutjeskom istakao je Erić.

Zvorničani su slabije otvorili utakmicu i dozvolili ekipi Slavije da povedu sa 4:0 . Domaćini su održavali svoju prednost 3-5 razlike da bi 3 minuta pred kraj prve dionice poluvremna Zvorničani stigli na 11:10 zahvaljujući koševima Kolakovića , Kovača i Gavrića. Ekipa Slavije uspjeva da povrati razliku i završe prvu četvrtinu sa 17: 12.

Uslijedila je i ključna 2/4 i prava kanonada koševa Zvorničana koju su dobili sa 14 razlike (15:29 ). Sa dvije trojke Gavrića i Vlačića , Drina – Princip pravi seriju 6:0 na startu drugog perioda igre i dolazi u prednost 18:17.

Slavija je uspjela da uzvrati poslije jednog pogođenog slobodnog bacanja i trojke, i vrati tri poena prednosti u svoju korist, nakon čega je krenuo sunovrat domaće ekipe. Pored odlične odbrane, Zvorničani su se potpuno raspucali i bili nezaustavljivi za odbranu domaćina.

Sa 10 koševa Vlačića, 7 Kolakovića, sjajnom rolom Tijanića od 5 poena i asistencijama Rajkovića, Zvorničani prave potpuni preokret i na odmor odlaze sa devet poena prednosti 41:32.

U nastavku meča Zvorničani su održavali stečenu prednost, koja se kretala između pet do osam poena i nisu dozvoljavali protivniku da je ugrozi završivši je u svoju korist 57:49 .

U poslednjoj četvrtini slična priča . Zvorničani su uvećali svoju prednost na 12 poena da bi tri minute do kraja sa četiri vezana poena Slavija uspjela da priđe na pet poena razlike, ali su svaku nadu domaćina u potpuni povratak sa dvije vezane trojke raspršili Kolaković i Vlačić.

OKK Drina Princip je zasluženo slavila pobjedu u Istočnom Sarajevu 66:78. Ono što ohrabruje u igri Zvorničana da iz utakmice u utakmicu podižu nivo igre , dok igrači sa klupe daju izuzetan doprinos u igri.

Statistika utakmice

Najefikasniji u ekipi Zvorničana bio je Miladin Vlačić sa 23 poena, Miloš Kolaković sa 16, dok je Srđan Gavrić imao dabl-dabl učinak od 13 poena i 13 skokova. Kod domaćih Marinko Perović je postigao 15 poena, a Filip Njegovanović 14 poena.

OKK Drina Princip: Jović, Kolaković 16, Kovačević 6, Rajković 5, Gavrić 13, Kosorić, Matić, Savanović 4, Tijanić 7, Vlačić 23, Reljić, Todorović 4

OKK Slavija: Šušić 9, L.Damjanović 2, Njegovanović 14, Perović 15, Biberdžić 2, Vasković 7, Milošević 2, Elez 6, Simanić 6, Avlijaš, Šehovac, Kojić 3

U narednom 4. kolu Drina Princip na svom parketu dočekuje ekipu Sutjeske iz Foče.