U derbi utakmici 18. kola Prve lige Republike Srpske, košarkaši Drine Princip iz Zvornika pobijedili su u gostima ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 79:78. Po četvrtinama je bilo 17:19, 13:19, 24:21 i 24:20.

kosarkasi-drine-20192020

Zvorničani su bolje ušli u meč i prvu dionicu riješili u svoju korist, a prednost je povećana do poluvremena kad aje iznosila 8 koševa. Domaći su odgovorili u trećoj i posljednjoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno za preokret te je Drina Princip upisala jedanaestu pobjedu i preuzela treću poziciju upravo od Radnika.

Ipak, sama završnica meča je bila jako neizvjesna. Na nešto više od tri minuta do kraja rezultat je bio 75:74 za Zvorničane da bi domaći nakon tajmauta pogodili i prešli u vođstvo 76:75. Po tri naredna napada promašuju i domaći i gosti, a nаkon skoro dva minuta bez koša Knežević pogađa za Zvorničane nakon slobodnih bacanja. Bijeljinci odmah uzvraćaju „dvojkom“, u narednom napadu, ali i Zvorničani nakon odličnog ulaza Bogićevićа, koji postiže, ispostaviće se, odlučujući koš za pobjedu Drine. Domaći su imali priliku da u posljednjem napadu preokrenu rezultat, ali je Princip odigrao dobru odbranu i tako sačuvao minimalnu prednost.

Najefikasniji kod Drine Princip su bili Knežević sa 20 poena i 11 skokova, te Boljkovac sa 14 i Bogićević sa 13 koševa. U redovima Radnika najbolji je bio Kokoruš sa 24 poena i 11 skokova.