U Donjem Šepku u subotu 14.10.  odigrana je utakmica 10. kola I lige Republike Srpske Napredak – FK Kozara 2-1 (1-0).

Napredak pobjedio Kozaru za bijeg prema sredini tabele
Detalji sa utakmice u Šepku

Iako je Kozara mnogo bolje otvorila utakmicu i stvorila nekoliko šansi preko Glišića i Stamenkovića, ipak nakon kontranapada u 41. minuti Napredak dolazi do vođstva 1-0 golom Marića i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Novi šok za fudbalere Kozare, već početkom drugog poluvremena. Mitrović pogađa za vođstvo od 2-0 u 47. minuti. Nisu se dali fudbaleri Kozare, i upornost se isplatila u 71. minuti kada Babić Ranko smanjuje na 2-1. Napadali su fudbaleri Kozare do kraja utakmice na gol Napretka, ali uprkos danas pokazanoj dobroj igri svi bodovi ostaju u Donjem Šepku.

Sljedeće kolo kola u I ligi Republike Srpske Napredak će odigrati kao gost u Sarajevu kod tima Slavije.

FK Napredak (D. Šepak): Arnautović N., Biberdžić M., Trifković S., Mijailović Ž., Sladoje S., Mitrović V., Stojanović M. (od 57. min. Jevtić B.), Marić D. (od 81. min. Pantić B.), Jovanović Lj., Zarić J., Matić Z. (od 90. min. Petrović J., trener: Alimpić D., nisu igrali. Stojanović T., Lukić M, Simić M., maksimović G.

FK Kozara: Vuković D., Petrović O., Babić N., Ismaili D. R. (od 46. min. Babić R.), Petrović O., Glišić D., Stamenković U., Tomaš S. (od 59. min. Popović S.), Petković Z., Aljetić B., Kovljen S. (od 70. min. Majetić A.), trener: Đurić S., nisu igrali: Bojanić M., Bubić Ž.

Tekst i Foto: FK Kozara