Real je u prvoj utakmici minimalno svladao Leganes (1:0) te se očekivalo kako će Zidaneovi igrači rutinski odraditi uzvratnu utakmicu. Francuski je stručnjak na teren poslao promiješani sastav, a od prve je minute krenuo i Mateo Kovačić.

NOVA KATASTROFA REALA: LEGANES IH IZBACIO IZ KUPA!

Leganes je odigrao odlično prvo poluvrijeme, a dobru igru gostiju okrenio je Eraso golom u 31. minuti. Real je po drugi put ove sezone u prvom poluvremenu ostao bez upućenog udarca na gol, a zanimljivo je kako im se to prvi put također dogodilo protiv Leganesa (prva utakmica Kupa).

Kraljevski je klub do izjedačenja došao u 47. minuti kada na asistenciju Lucasa Vasqueza gol gostiju pogađa Benzema. Međutim, osam minuta kasnije Leganes ponovno dolazi u prednost. Korner je izveo strijelac prvog gola Eraso, a najviši je u šesnaestercu bio Gabriel koji je fantastičnim udarcem glavom svladao nemoćnog Casillu. Zidane je potom u igru ubacio Carvajala i Modrića nadajući se kako će njegovi igrači ipak uspjeti izjednačiti te izboriti polufinale. Kraljevi su prijetili preko Benzeme i Ramosa, ali je odličan na vratima gostiju bio Champagne te je Leganes došao do najvećeg uspjeha u povijesti kluba.