Odbojkaši zvorničke Drine sinoć su poraženi u Ljubinju od tima Ljubinje-Bankom rezultatom 3:1. Pošto je rezultat bio identičan kao i u prvoj utakmici, pobjednika u dvomeču odlučio je set količnik, koji je za 4 poena bio na strani Ljubinja.

Odbojkaši Drine ostali bez finala zbog 4 poena, poraz u Ljubinju
OK Drina ove godine bez Premijer lige BiH

Odbojkaši Drine imali su nekoliko pehova koji su odlučili o prolasku dalje. U prvoj polufinalnoj utakmici povredio se primač polomivši prst, pa nije bio na raspolaganju u Ljubinju, a libero tima se razbolio uoči samog polaska.

Ipak iako oslabljen sastav Drine pružio je odličnu igru, a o pobjedniku dvomeča odlučile su nijanse. Cijela utakmica se igrala bod za bod.

Prvi set dobili su odbojkaši Ljubinja rezultatom 25-22. U drugom setu odbojkaši Drine dolaze na svoju igru i uzvraćaju identičnim rezultatom 25:22 u korist Drine.

Treći set Ljubinje rješava u svoju korist, ispostavit će se ključnim rezultatom 25-19 čime su stekli prednost od dva poena u set količniku.

Posljednji set igrao se rekordnih 54 poena. Drina je prva imala set loptu, ali je servis završio u autu, nakon čega Ljubušaci postižu dva poena za konačnih 28:26 i dobijaju set, meč i prolaz u finale plejofa za prvaka Republike Srpske.

Velibor Petrović je kratko prokomentarisao za portal Zvornicki.ba:

Velibor Petrović uvijek na strani sporta i odbojke

Jako nam je žao, svi smo utučeni zbog poraza. Sve je ovo sport i to tako gledamo. Imali smo nekoliko pehova koji se ne bi trebali dešavati pred ovako važne mečeva, ali šta je tu je, sve je to sport. Nastavljamo dalje istim tempom. Čestitke mojim momcima na trudu i zalaganju. Rekao je Petrović.

OK Drina završio je šampionat na drugom mjestu, za prolaz u finale nedostajalo se samo 4 poena. Ljubinje je ove godine imalo više sreće u finalu će igrati protiv tima OK Lopare.