U Zvorniku je održan polufinalni turnir odbojkaškog prvenstva Republike Srpske za kadetkinje. Pored domaće ekipe Drine, učešće su uzele i ekipe ŽOK Bratunac i OK Jahorina iz Pala. Najbolje na ovom polufinalnom turniru bile su odbojkašice “Drine”, čime su izborile plasman na finalnit turnir.

Odbojkašice Drine plasirale se na finalni turnir za prvaka RS-a nakon dvije pobjede u kvalifikacijama
Arhiv

Iz odbojkaškog kluba Drina su o turniru kojem su bili domaćini saopštili:

U prvoj utakmici  kadetkinje Drine savladale odbojkasice Bratunca rezultatom 3:0.

U drugom meču posle velike borbe i neizvjesnosti, naše djevojke su savladale ekipu Jahorine rezultatom 3:2.

Ovim pobjedama kadetkinje Drine su se plasirale na finalni turnir RS! Iskrene čestitke upućuje i redakcija portala Zvornicki.ba.

U najkvalitetnijoj i najneizvjesnijoj utakmici, Drina je nakon pet setova savladala Jahorinu i time osvojila prvo mjesto i stekla pravo igranja na finalnom turniru. Nakon neizvjesne igre i rezultata 2:2 u setovima, pobjednika je odlučivao peti set.

U petom setu Jahorina je povela sa 2:0, ali su domaće izjednačile i povele sa 3:2. Uslijedio je još jedan poen gošći, a onda Drina ulazi u seriju od 4:0 i vodi sa 7:4. U nastavku bolja igra domaćih odbojkašica za konačnih 15:7 u petom setu.

Podsjećamo da su prošle godine pionirke Drine osvojile titulu prvakinja Bosne i Hercegovine.