Pionirke i seniorke OK Drina Zvronik upisale su rutinske pobjede i zaokružile 100% učinak kluba ovog vikenda, ali i učinak Kluba u svim prvenstvima u ovoj sezoni.

Odbojkašice Drine pobjedama zaokružile uspješan odbojkaški vikend Zvornika
Prvakinje druge lige RS, GRUPA 3, OK Drina sezona 2017/18

Seniorke OK Drina Zvornik nastavile su svoj pobjedonosni niz ove nedjelje u Zvorniku savladavši tim Mladosti Rogatica rezultatom 3:0. Više nego dobra odbojka prezentirana je ovog vikenda u Zvorniku.

Dominaciju na parketu domaće odbojkašice su najavile od samog početka susreta. Bez većih problema prvi set Drina rješava u svoju korist rezultatom 25:19. U drugom setu domaće pojačavaju tempo i dobijaju rezultatom 25:15. Rutinski privode kraj meča i treći set dobijaju 25:17 za konačnih 3:0 u trećem kolu druge lige RS. Ovom pobjedom je seniorska ekipa Drine zasjela na vrh tabele.

Zadovoljan igrom i učinkom u prvenstvu je i trener Mladen Subotić koji je za portal Zvornicki o svemu i očekivanjima u ovoj sezoni rekao:

Mogu reći da sam jako zadovoljan jer polako ulazimo u sve jači ritam. Liga je ove sezone jača nego prošle godine. Do sada smo zabilježili sve tri pobjede bez izgubljenog seta. U subotu putujemo u Han Pjesak i tu očekujem pobedu. To neće biti nimalo lagan zadatak, ali vjerujem da će to seniorke ispuniti.

Ambicije za ovu sezonu su visoke kao što nalaže tradicija odbojkaškog kluba Drina. Ove sezone nemamo novih pojačanja u ekipi, a napustile su nas 3 igračice koje su otišle na fakultet u druge gradove. Rekao je Subotić za Zvornicki.ba.

Ukupan skor OK Drina: OK Mladost Rogatica – 3:0 – (25:19, 25:15, 25:17)

Pionirke OK Drina dočekale su svoje vršnjakinje iz tima Radnik Bijeljina. U prethodna tri kola pionirke Drine imale su 100% učinak, upisane sve tri pobjede bez izgubljenog seta.

Pionirke OK Drina Zvornik

Otvaranje susreta u Zvorniku u duelu četvrtog kola pionirskog prvenstva nagovjestio je da će se tradicija nastaviti. Bez većih problema pionirke su osvojile prvi set rezultatom 25:11.

Drugi i treći set bili su rutina, a trener Petrović je svim igračicama dao priliku. Drugi set Drina dobija sa 25:12, kao i treći istim rezultatom 25:12.

Ukupan skor OK Drina:OK Radnika – 3:0- 25:11, 25:12, 25:12

Mladi trener pionirki Drine Vladimir Petrović je o utakmici, prva tri kola i očekivanja u ovoj sezoni za portal Zvornicki.ba rekao:

Mogu reći komotno da sam zadovoljan kako smo igrali, cure vrijedno rade i to se iz utakmice u utakmicu i primjeti. Sljedeći vikend gostujemo u Bratuncu i nadamo se da ćemo i tu proći sa maksimalnom pobjedom kao i do sada. U ovoj sezoni su ocekivanja ista kao i u prethodnoj, a to je plasman na završni turnir RS. Lično vjerujem da ove djevojčice mogu i do pehara bez većih problema. Rekao je Petrović.

Nakon skoro polovine prvog dijela sezone sve selekcije OK Drina odigrale su sa maksimalnim učinkom bez ijednog izgubljenog seta. Ovo je ujedno i najbolja pozivnica ljubiteljima sporta i odbojke u gradu Zvorniku da svojim prisustvom na tribinama daju podršku sportistima ovog grada koji su ono najbolje što Zvornik ima.