U jedanaestom kolu omladinske fudbalske lige BiH, grupa Sjever, u Zvorniku su se sastali kadetske i juniorske selekcije FK Drina i FK Radnički Lukavac.

Odlična igra i pobjeda kadeta Drine, dva eurogola Vidovića
Zagrijavanje

Prve na teren istrčale su kadetske selekcije Drine i Radničkog. Drina je u ovu utakmica ušla kao apsolutni favorit jer se nalazila u gornjem djelu tabele sa 18 bodova dok je Radnički predzadnji sa svega 4 osvojena boda.

Da će se od početka znati ko ima ulogu favorita u ovom susretu nagovojestio je kapiten kadeta Drine Simić koji postiže gol već u petom minutu susreta. Poslije prekida, lopta iizlazi van šenaesterca gostiju iz Lukavca, ali je unutra vraća Dafinović na pravom mjestu je Simić i to je već 1:0 u korist domaćeg tima.

Kapiten Simić

U nastavku utakmice Drina je dominirala, bilo je nekoliko dobrih prilika koje nisu iskoristili Vidović, Milošević, Mitrović i Simić.

Igrao se posljednji minut prvog poluvremena kada se desio najljepši trenutak na susretu. Loptu je na svojoj polovini dobio zvornički zmaj i pionoriski reprezentativac BiH, brzonogi Aleksa Vidović, koji je protutonjao uz samu aut liniju i to pored tri gostujuća fudbalera ostavljajući ih da leže iza njega. Kada su svi očekivali da će centrirati, Vidović se usmjerio u šesnaest metara protivnika, prevario još jednog fudbalera, namjestio se na desnu nogu i pogodio rašlje protivničkog gola sa nekih etnaest metara.

Aleksa Vidović, najmlađi zvornički zmaj, U15 reprezentativac BiH

U drugom poluvremenu rezultat se nije mjenjao do 58. minuta kada Vidović ponovo pokazuje kako razoran šut ima. Sa nekih dvadeset metara šutira i pogađa za 3:0.

Do kraja utakmice Drina je imala još prilika za povećanje rezultata koje nisu iskoristili Vidović, Mujkić, Simić i Kuljanin.

Konačnih 4:0 postavio je rezervista Smiljanić u 66.minutu susreta.

Sreten Mitrović

Zadovoljan igrom i rezultatom bio je i trener kadeta Danijel Ćulum. O samoj utakmici i pobjedi Ćulum je rekao:

Jedna jako dobra utakmica, gdje nam protivnik nije stvorio ni jednu izglednu priliku. Moji igrači su odigrali jako dobro, čak su me i neki  igraci pozitivno iznenadili, kako su zrelo odigrali ovu utakmicu.

Ćulum u ulozi trenera

Gostima bih se zahvalio na fer igri, i poželio im sportsku sreću u nastavku prvenstva. Sljedeće nedelje nam dolazi lider prvnestva, tako da željno iščekujemo tu utakmicu. Rekao je Ćulum.

Jedan od onih koji je odigrao jako zrelo ovu utakmicu je Amel Mujkić koji u toku cijelog susreta nije imao pogrešan kratak pas. Mujkić je o pobjedi svoje ekipe rekao:

Dobro smo igrali, stvarali smo prilike cijelu utakmicu, svi su bili raspoloženi i nama u sredini nije ih bilo teško razigrati i proigravati. Sretan sam zbog pobjede i idemo dalje u prvenstvu boriti se za što veći broj pobjeda. Izjavio je Mujkić.

Amel Mujkić

Odbrana nije dopustila nijednu ozbiljniju priliku gostima, a odličan posao u odbrani odradio je uvijek pouzdani Dejan Radić koji je o utakmici izjavio:

Mnogo važna pobjeda za nas, znači nam mnogo jer se ovim i mi priključujemo samom vrhu tabele. Velika je privilegija biti dijelom ove ekipe i igrati sa ovim sjajnim momcima.

Mnogo nam pomaže i iskustvo našeg trenera koji nam pomaže u svakoj situaciji. Spremamo se mislima već za sljedeću utakmicu u koju ćemo ući velikim ambicijama. Rekao je Radić.

Najbolji danas na terenu zasigurno bio je Aleksa Vidović koji je upio postići dva eurogola kakvi se rijetko viđaju. Vidović je još jednom potvrdio reprezentativni kvalitet, a o samoj utakmici je izjavio:

Drago mi je zbog golova i nadam se da ću ovako nastaviti, kao i ekipa ovaj pobjedonosni niz. Srećan sam zbog pobjede i nastavka pobjeda mog tima. U prvom poluvremenu smo na vrijeme dali golove, pa nam u drugom poluvremenu nije bilo teško privesti utakmicu kraju, a prelijep je osjećaj svojim potezima doprinijeti takvoj situaciji. Izjavio je Vidović.

Drina je ovom objedom izbila na treće mjesto tabele kadetskog prvenstva sa 21 osvojenim bodom iz deset odigranih utakmica.