U Zvorniku je odigrana utakmica petog kola Premijer lige BiH između domećeg tima RK Drina Zvornik i RK Izvđač Coratia Osiguranje iz Ljubuškog. Uspješniji u ovom susretu bili su gosti koji su na kraju slavili konačnim rezultatom 24:25 u korist tima Izviđača iz Ljubuškog. Drina je na poluvremenu vodila rezultatom 14:13, a u 25.minutu susreta Drina je imala prednost od 13:7 što je bila najveća prednost da ima jedna ekipa u toku cijelog meča.

Odličnu rukometnu utakmicu u Zvorniku između Drine i Izviđača pokvario sudijski par
RK Drina Zvornik

Ovo rukometno veče bilo je prava poslastica za sve ljubitelje sporta u Zvorniku koji su došli pogledati utakmicu. Mnogo atraktivnih poteza, puno borbe, preokreta i sve ono što rukomet krasi, pružili su rukometaši Drine i Izviđača ove subotnje večeri u Zvorniku.

Nažalost sudijski par Saša Bijeljić i Miroslav Tovilović bili su daleko od nivoa kojeg su rukometaši prezentovali na terenu. Nekoliko čudnih odluka na početku provukle su se sudijama nakon čega su sve češće bili u rasprava sa igraima na terenu kojima uglavnom nije bilo jasno šta sviraju, jednom prilikom su rukometaši Izviđača nakon završšenog napad došli pred svoj sedmerac da bi ih sudija iznenadio dosudivsi prekršaj i dva minuta rukometašu Drine, što je iznenadilo i goste. Nakon toga su sudije upadale iz greške u grešku, a kulminiralo je nakon pet dosudjenih pogrešaka za rukometaše Drine u kojima je dusuđeno čak tri isključenja i sve to u posljednjih pet minuta prvog poluvremena, kada se rezultatska prednost od 13:7 “topi” na 14:13 čime se odlazi na pauzu.

Ljudi koji bi mogli uništiti rukomet u BiH

Drugo poluvrijeme je bilo slično prvom, ali puno više rezultatski neizvjesno, prednost se mjenjala, kako i igra na terenu. Sudije su u drugom poluvremenu dosudile i nekoliko katastrofalnih pogrešaka na štetu gostiju, a bijes domaće publike i domaćih igrača izazvali su nakon pokazane pasivne igre u toku dva napada gostiju i nakon 12 pasova u istom napadu i podignute ruke sudije nisu oduzele loptu, a gosti su uspjeli da zabiju dva gola.

U zadnjim minutama prava drama na terenu, gosti su došli do 2 gola prednosti minut prije kraja, Drina je smanjila golom Mitrovića na 24:25, nakon čega su gosti “razvlačili” napad, u posljednjim sekundama Drina dolazi do lopte, a sudije su “nešto svirale”, nikom nije bilo jasno šta mnogo je bilo pretpostavki od toga da je ometano izvođenje devetrca za Drinu do toga da je bilo viška igrača na terenu prije isteka 60 minuta. Nakon što je delegat po treći put morao ući na teren da razjasni sa sudijama šta se desilo, sudije su odsvirale kraj, što je izazvalo gnjev klupe, igrača i publike na tribinama. Protesti nisu promjenili odluku sudija da se meč završi rezultatom 24:25 u korist gostujuće ekipe.

Prava je šteta da ljudi koji trebaju biti neprimjetni u dijeljenju pravde unište sportsku priredbu u kojoj su igrači na terenu pokazali puno toga.

Niko od trenera i igrača nije bio raspoložen za davanje izjava, gosti su požurili u svlačionicu, a domaćini su bili previše tužni da bi bilo šta komentarisali.

Najefikasniji u Drini bili su Hajdarević sa 8 golova, Vukojičić 5, Mitorvić3, Hrustić 3, Spasojević 2, a po jedan gol su dodali Cvijić, Ivanović i Vidaković. Golman Đerić je odlično branio, skupivši 10 odbrana.

Golove u timu Izviđača postizali su Delić 8, Džono 4, Mišetić 3, Maretić3, Vukšić 2, Alilović 2, a po jedan gol su dodali Buntić, Šoljić i Ivanović.