Ovog vikenda omladinske selekcije FK Drina Zvornik gosotvale su u Brčkom kod svojih vršnjaka. Prvi na teren su istrčali pioniri koji su gosotvali kod tima Ilićka. Iako je prvo poluvrijeme bilo dosta neizvjesno i završeno neriješenim rezultatom, pioniri Drine su po vodstvom Aleksandra Vasića došli do pobjede. Gol Ristanovića u prvom poluvremenu za Drinu bio je dovoljan da se na poluvrijeme ode rezultatom 1:1. Nakon poluvremena i uputa trenera Vasića, pioniri su zaigrali bolje i došli do treće pobjede iz tri susreta. Golove su u nastavku postigli prvo Čonjić, a potom je rezervista Živković zabio dva gola za nova tri boda i prvo mjesto na tabeli pionira Drine. Za Ilićku je pogodio Topalović u nastavku što je bilo dovoljno samo za neizvjesnost u ovom susretu kojeg su pioniri Drine dobili konačnim rezultatom 2:4 u korist Zvorničana.

Omladinci FK Drina Zvornik iz tri utakmice u Brčkom osvojili 7 bodova, po dva gola Jezdića i Živkovića
Pioniri u Brčkom

Kadeti Drine su izašli na megdan vršnjacima iz Lokomotive u Brčkom. Ekipa pod vodstvom mladog trenera Ešpeka nakon dva gostovanja ne zna za pobjedu. Iako se nakon gola Ostojića u 64.minutu susreta činilo da će kadeti Drine doći do prve pobjde, nadu za tri boda rasprio je domaći fudbaler Salkić koji pogađa u 79.minutu za konačnih 1:1, što je donijelo prvi bod u šampionatu Drine nakon dvije odigrane utakmice.

Juniori Drine pod vodstvom trenera Škiljevića upisali su i drugu pobjedu iz isto toliko odigranih susreta. Ovaj put su vršnjake iz Lokomotive u Brčkom savladali golovima kapitena Jezdića u prvom poluvremenu. Dva gola prednosti iz prvog poluvremena bila su nedostižna Brčacima u ovom susretu. Iako je eksurzija maturanata Zvornika oslabila tim Škiljevića koji je sa svega 12 igrača otputovao u Brčko, to nije spriječilo malu “odabranu” ekipu da upiše i drugu pobjedu.

Goran Škiljević, trener juniora je o ekspediciji u Brčkom mladih selekcija Drine za portal Zvornicki izjavio:

Vratili smo se neporaženi iz Brčkog sa sve tri selekcije čime smo ostvarili cilj, malo je falilo i da učinak bude stopostotan, ali kadeti nisu imali dovoljno sportske sreće.

Ekipa juniora Drine je odigrala veoma dobru takmicarsku utakmicu iako je čak sedam igrača izostalo zbog odlaska na ekskurziju. Najvažnije da se zabeležla veoma bitna pobjeda od 2:0, a oba gola za Drinu postigao je Jezdić koji je svojom hitrinom bio neuhvatljiv za Lokomotivinu odbranu. Posebnoje lijep bio gol u 7. minuti susreta kada je  Milosević poslao loptu u prazan prostor između stopera Lokomotivešto  brzonogi Jezdic koristi da pretrči protivnickog igrača i rutinski realizuje ukazanu priliku jedan na jedan.

Drugo poluvreme kreće akcijom domaćih koji prave prvu priliku što je ujedno i jedina prava sšansa na ovoj utakmici,

Zahvaljujem se svojim igracima na požrtvovanosti i zalaganju i čestitam im na pobjedi takođe domaćinima veliko hvala na fer i sportskoj igri, rekao je Škiljević za portal Zvornicki.ba.