U devetom kolu fudbalske omladinske lige BiH, grupa Sjever na gradskom stadionu u Zvorniku snage su odmjerili klubovi Drina Zvornik i Sloga Tojšići.

Petarda drininih kadeta za priključak vodećim timovima prvenstva
Drina-Sloga

Prvi na teren istrčali su kadeti koji su pružili pravu prvenstvenu utakmicu pred domaćom publikom koja je vidjela čak sedam golova u jednoj utakmici.

Poslije dobrog otvaranja utakmice od strane domaćih fudbalera usljedio je organizovan napad koji završava tako što loptu uzima Aleksa Vidović koji prvo sjajno lomili protivničkog igrača, a onda precizno šutira  sa 16 metara i postiže gol zr dovodi Drinu u zasluženo vodstvo.

Poslije vodećeg gola Drina je preuzela terensku incijativu i nakon sjajne akcije na sredini terena do lopte dolazi Milošević koji odlično centrira i pronalazi Alempića koji postiže gol za 2-0.

Nakon toga usljedilo je nagurivanje i nesportsko ponašanje fudbalera Miloševića i Hodžića. Sudija je bio prisiljen obojicu poslat na hlađenje i dodijeliti im crvene kartone.

Poluvrijeme je završeno rezultatom 2-0.

Drina – Sloga 2:0

Poluvrijeme je bolje iskoristio trener gostio koji je u drugo poluvrijeme poslao puno agresivniju i ekipu željnu dokazivanja. Sloga ofanzivno kreće na gol Drine i u kratkom vremenu golove postiže Hodžić Emrah za izjednačenje od 2:2 u 60.minuti susreta.

Nakon kombinacije po desnoj strani u kojoj su učestvovali Mujkić, Simić, Alempić i Vidović kadeti Drine izborili su slobodan udarac.

Loptu ponovo uzima Vidović koji  loptu šalje do odličnog  Milošević Đorđa koji sjajno pogađa za 3-2. Poslije trećeg gola Drine igra gostiju se raspala, a Alempić je rutinski iskoristio ukazane prilike da postigne još dva gola i upiše prvi ovosezonski hettrik.

Utakmicom je zadovoljan i trener kadeta Drine Danijel Ćulum koji je o utakmici kadeta izjavio:

Jedna jako lijepa fudbalska predstava. Na vrijeme smo postigli prvi gol, a potom i drugi.

Na odmor otišli sa dva gola prednosti. Drugo poluvrijeme smo ušli mlako u utakmicu iako sam upozoravao svoje igrače, da je rezultat 2:0 ujedno i naj opasniji rezultat jer u slučaju primljenog pogotka, protivnik dobija na samopouzdanju, a u ekipu koja primi pogodak, unese nervozu i dozu straha.

To se upravo i desilo, primili smo naivno i drugi gol, a moji fudbaleri su uvidjeli i praktično ono što sam im govorio.

Kadeti FK Drina Zvornik

Moji igrači se nakon drugog primljenog gola konačno bude, pokazuju jedan karakter, gde iz velikog šoka, opet okreću utakmicu u našu korist.

Poslije vodstva mi postižemo još 2 jako lijepa gola. I ja im na tome čestitam od srca. Moram priznati da mi je veliko zadovoljstvo raditi sa ovim divnim momcima .

Na kraju moram da kažem da sam razočaran što je moj igrač dobio crveni karton, neopravdano jer je sudija trebao pokazati dva crvena gostima, zbog hvatanja za vrat, i udaranje drugog igrača u bradu.

Sve u svemu, prezadovoljan sam pobjedom, i još jednom bih čestitao svojim momcima na pobjedi, a gostima poželio sreću u nastavku prvenstva. Rekao je Ćulum.

Strijelac prvog gola i ujedno najljepšeg od pet je Aleksa Vidović koji je o utakmici izjavio:

Odigrali smo veoma dobru utakmicu u prvom poluvremenu smo poveli sa 2:0. Drugo poluvreme je krenulo loše po nas, ali zalaganjem cijele ekipe vratili smo se u utakmicu. Drago mi je što sam pomogao ekipi da dođe do pobjede i dao doprinos u razigravanju ekipu nakon pada koncetracije u drugom poluvremenu. Rekao je Vidović.

Amel Mujkić je odigrao standardno dobro i ovu utakmicu, a samom meču je izjavio:

Utakmicu protiv Sloge počeli smo s imperativom pobjede jer nam jedino to ide u prilog da bi se mogli boriti za sami vrh tabele.

Utakmicu smo otvorili s nekoliko dobrih prilika koje smo uspjeli pretvorili u golove, a utakmicu smo završili na skoro isti način. Drago mi je da sam dio ove ekipe koja iz kola u kolo igra sve bolje i pokazuje da ima dobre fudbalere za sami vrh ovog prvenstva. Rekao je Mujkić.

Poslije devet odigranih kola Drina je na četvrtom mjestu sa 15 osvojenih bodova i za vodećom Zvijezdom zaostaje osam bodova.